Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da vahşet!

Boşanma davası açan eşinin yüzüne kezzap attı

13:28 -
İstanbul’da vahşet!

İstanbul Kartal'da oturan 1 çocuk annesi 23 yaşındaki Özgür T. şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığı eşi Segbetullah T.'nin kezzap atması sonucu yüzü tanınmaz hale geldi. Kartal'da hastaneye kaldırılan, daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Özgür T.'nin babası Mustafa B. olayın ardından kayıplara kaçan damadının bulunup cezalandırılmasını istedi.

Kartal Adliyesi'ne 4 ay önce giden Özgür T., şiddetli geçimsizlik nedeniyle işsiz eşi Segbetullah T.’den boşanmak için dava açtı. Ardından Sabiha Gökçen Havalimanı yemekhanesinde iş bulan Özgür T. burada çalışmaya başladı. 24 Ocak cuma günü iş dönüşü Kartal'da ayrılmak istediği eşi tarafından yolu kesildi. Segbetullah T. yeri yatırdığı Özgür T.’nin yüzüne cebinden çıkardığı şişe içerisindeki kezzabı döktükten sonra kaçtı.

YANIK TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Kartal Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan ve burada bir süre tedavi edilen Özgür T. daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yanık Ünitesi'nde sevk edilerek burada tedavi edilmeye başlandı.

Her gün Kocaeli'ndeki hastaneye gidip gelen ve kızının yüzünde 2'nci derecede yanık oluştuğunu anlatan babası Mustafa B. olayın ardından kaçan damadının yakalanmasını ve cezalandırılmasını istedi. Mustafa B. şunları söyledi:

“Kızım, geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanmak için dava açtı. Damadım buna sinirlenerek kızımın yüzüne kezzap attı. Damadımdan şikayetçiyim. Kızımın sağlık durumu çok kötü. Kadın hakları örgütleri ve devletimiz bize sahip çıkmasını istiyoruz. Torunum, annesini tanıyamaz hale geldi. Devletimiz bize sahip çıksın.”

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more