Reklamsız Sözcü

İtiraz üzerine kaldırıldı!

Denizli'de Başbakan Erdoğan'ın cumartesi günü yapacağı mitingle ilgili AKP'nin astığı 2 bez afiş CHP'nin itirazı üzerine kaldırıldı

android-time 16:00
İtiraz üzerine kaldırıldı!
Denizli'de Başbakan Erdoğan'ın cumartesi günü yapacağı mitingle ilgili AKP'nin astığı 2 bez afiş CHP'nin itirazı üzerine kaldırıldı

AKP Denizli İl Teşkilatı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart Cuma günü saat 16.00’da Özay Gönlüm Meydanı’nda düzenleyeceği miting için bez afişler yaptırıp kentin çeşitli yerlerine astırdı. Afişlerden 2’si de Yeni Cami ve Çaybaşı Camii’nin önündeki caddedeki ağaçların arasına asıldı.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, afişlerin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararlarına aykırı olduğunu belirterek kaldırılması için valiliğe yazılı başvuruda bulundu. Başvuruyu inceleyen valilik, YSK’nın 298 sayılı kararına göre camilere, okullara ve resmi kurumlara siyasi partilerin afişlerinin asılmasının yasak olduğunu belirterek söz konusu afişlerin kaldırılması talimatını verdi. Afişler de kaldırıldı.

CHP Merkez Efendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, AKP’nin yasakları ve kuralları hiçe saydığını belirterek, “Bugüne kadar din iman edebiyatıyla halkımızın tertemiz duygularını sömüren AKP, camilerimizi siyasetine alet etmekten hiç çekinmemektedir. Hak nedir bilmeyen, hukuku öttürülecek düdük zanneden bu anlayışa afişlerin kaldırılması kapak olmuştur. Bilinmeli ki bu zihniyet cırcır böcekleri gibi öte öte yok olmaya mahkumdur” dedi.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more