Reklamsız Sözcü

Kar etkisini göstermeye başladı

Yurdu etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve kar yağışı doğu bölgelerde etkisini göstermeye başladı.

android-time 10:11
Kar etkisini göstermeye başladı
Yurdu etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve kar yağışı doğu bölgelerde etkisini göstermeye başladı.


Hakkari ve Sivas kar yağışı nedeniyle beyaza büründü.

Hakkari’de gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, kent merkezi ve yüksek kesimleri beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle 7 köy 14 mezranın yolu kapandı.

Dün akşam saatlerdinden itibaren etkili olan yağmur, bu sabaha doğru yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun kar yağışı ile birlikte kent merkezi ve yüksek kesimler beyaz örtü ile kaplandı.

Kent merkezindeki kar kalınlığı 5 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde 30 santimetreye ulaştı. Sabah iş yerlerinin kepenklerini açanlar, iş yerlerinin önündeki karları temizlemeye çalışırken, zaman zaman karla karışık yağan yağmur nedeniyle bazı caddelerde de su birikintileri oluştu.

SİVAS BEYAZA BÜRÜNDÜ

SİVAS’ta sabah saatlerinde başlayan kar yağışıyla kent beyaza büründü.
Sivas’ta gün boyu aralıklarla etkili olan yağmur yerini kara bıraktı. Sabah erken saatlerden itibaren kent genelinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Yağış ile birlikte Sivas kent merkezi beyaza büründü, hava sıcaklığı 0 dereceye düştü. Kar yağışı ile birlikte araç ve yaya trafiğinde aksamalar meydana geldi.

Kara hazırlıksız yakalananlar ilerlemekte zorluk çekti. Belediye ekipleri de yağışla birlikte kent merkezinde temizlik çalışması başlattı. Ekipler kent merkezindeki kaldırımlarda biriken karları kürüdü. Tatil sabahına kar ile uyanan çocuklar ise parklarda kartopu oynadı. Kar yağışının aralıklı olarak etkili olacağı belirtilirken, özellikle uzun yola çıkacak sürücülerden dikkatli olmaları istendi. Yollarda herhangi bir sorun yaşanmaması için de Karayolları ekipleri görevlendirildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:0722.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more