Reklamsız Sözcü

Karadeniz’in yüz karası Bayraktar!

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın Karadeniz'in yüz karası olduğunu söyledi.

android-time 14:17
Karadeniz’in yüz karası Bayraktar!
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın Karadeniz'in yüz karası olduğunu söyledi.

Bir hafta önceki grup toplantısında açıkladığı yolsuzluk belgeleriyle gündeme damga vuran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu haftaki grup toplantısındaki konuşmasını da yolsuzluk ve rüşvet olaylarına ayırdı.

Başbakan Erdoğan’ın yanısıra 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından “Hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa ettim” açıklaması yapan, ardından böyle bir istifa olmadığı ortaya çıkan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar‘ı hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu, çok sert eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardından Erdoğan Bayraktar’ın yaptığı açıklamara dair, “Sayın Erdoğan Bayrtaktar delikanlı gibi davrandı. İnandığı şeyleri söyledi. ‘Başbakan’ın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa, yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsa, önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan’dır’ dedi. Bir Karadenizli, delikanlı gibi davrandı” demişti.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan Bayraktar hakkındaki sözleri:

“Tabii bir bakan var, eski bakan. Önüne istifa dilekçesi konduğunda Erdoğan Bayraktar dedi ki, ben istifa etmem, bütün talimatı başçalan verdi, ben de altına bastım imzayı. İstifa edecekse onun istifa etmesi lazım. Ayrıca önüme bir metin koymuşlar, Erdoğan'ı koruyan deklarasyona imza atacağım.

Ciddi bir U dönüşü. Herhalde belinde bir hasar olmamıştır. Bana sorduklarında dedim ki, Karadenizliler yiğit adamlardır. Bir şey söyledi mi arkasında dururlar. Bu Karadeniz'in yüz karasıdır. Karadenizlileri tenzih ediyorum. Çark etmiş şimdi. Benim en büyük efendim Recep Tayyip Erdoğan diyor. Kesin şu olmuştur. Başçalan çağırmıştır, daha düne kadar malı beraber götürüyorduk, bak savcıyı aldık, emniyet müdürünü aldım. Benim istediğim savcılar oraya gittiler. Bak kafamı kızdırma, seni hapse de attırabilirim, beraat de ettirebilirim. Ne yapmam lazım? U dönüşü yapman lazım. Belimde hafif bir ağrım var, seni doktora gönderirim diyor.

O nedenle kişiliği olmayan, oturmayan insanların böyle bir yapısı vardır. Bunu 10 dakikadan uzun sürdü ama, gerçekten samimi söylüyorum çok üzüldüm. Ne değişti arkadaş senin hayatında?”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:2504.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more