Sözcü Plus Giriş

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 2014 FIBA Dünya Kupası'nda çeyrek finale yükselen 12 Dev Adam'ı kutladı, “Size final yakışır” diye, Litvanya ile oynayacakları çeyrek finalde de başarılar diledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu bir açıklama yaparak 2014 FIBA Dünya Kupası ikinci tur maçında Avustralya’yı 65-64 yenerek çeyrek finale yükselen A Milli Basketbol takımımıza final dileğiyle seslendi ve şunları söyledi.
“Ülkemizin, spor kamuoyumuzun, Basketbol dünyamızın ve basket severlerin 12 Dev Adam sevgisini boşa çıkarmadınız. Final umutlarını ayakta tuttunuz.

2014 FIBA Dünya Kupası’nda Avustralya'yı yenerek çeyrek finale yükseldiniz.

İnanıyor ve diliyorum ki, çeyrek finalde de, Yeni Zelanda’yı yenerek çeyrek finale yükselen Litvanya'yı da yeneceksiniz.

Başarı dileklerimle başta Avustralya'yı yenerek çeyrek finale yükselen A Milli Basketbol takımımızın 12 Dev Adamı Emir Preldzic, Sinan Güler, Ender Arslan , Ömer Aşık , Kerem Gönlüm , Barış Hersek, Furkan Aldemir, Kerem Tunçeri , Cenk Akyol , Cedi Osman, Oğuz Savaş , Barış Ermiş ve Başantrenör Ergin Ataman olmak üzere, her düzeyde yönetici, idareci, oyuncu ve taraftarlarımızı, basket ve spor dünyamızı kutluyor, saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum”