Kırmızılı Kadın TBMM gündeminde

Gezi Parkı olayları sırasında "Kırmızılı Kadın" olarak simgeleşen; Sungur hakkında arka arkaya 2 disiplin soruşturması açıldı

Kırmızılı Kadın TBMM gündeminde

Gezi Parkı olayları sırasında “Kırmızılı Kadın” olarak simgeleşen; aynı zamanda İTÜ Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi olan Ceyda Sungur hakkında fakülte dekanlığı tarafından arka arkaya açılan 2 disiplin soruşturması açıldı.

Ceyda Sungur, asistanlara ait e-posta grubuna attığı e-mail nedeniyle ‘Meslektaşlarını provoke etmek’ suçlamasıyla hakkında açılan disiplin soruşturması kapsamında Fakülte Dekanlığı’na savunmasını verdi. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal konuyu verdiği yazılı soru önergesi ile gündeme taşıdı. Tanal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya

1- İstanbul Teknik Üniversitesi araştırma görevlilerinde Ceyda Sungur hakkında Üniversite yönetimince soruşturma açıldığı iddiaları doğru mudur?

2- Bu soruşturma neden başlatılmıştır?
3- Soruşturmanın; Ceyda Sungur'un; bir araştırma görevlisinin hakkında olumlu rapor olduğu halde, 33 a kadrosuna geçirilmediğine dair, yine araştırma görevlilerinin mail grubuna attığı mail nedeni ile açıldığı iddiaları doğru mudur?
4- Bu soruşturmanın İTÜ Mimarlık Fakültesi yönetimi tarafından “araştırma görevlileri iletişim grubuna bir e-posta yazmak yoluyla araştırma görevlilerini provoke etmek” suçlaması ile yürütüldüğü iddiaları doğru mudur?
5- Bu mail grubunda atılan mailler fakülte yönetiminin eline nasıl geçmiştir?
6- Bu soruşturma ve soruşturma konusu olayın ortaya çıkartılma biçimi ifade özgürlüğüne ve dolayısı ile Anayasamıza aykırı bir işlem değil midir?
Sorularını yöneltti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...