Reklamsız Sözcü

Kömür ocağında grizu patlaması!

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde kömür ocağında grizu patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

android-time 22:04
Kömür ocağında grizu patlaması!
Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde kömür ocağında grizu patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

 

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bir kömür madeninde meydana gelen grizu parlaması ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere iş müfettişleri görevlendirildi.

Alınan bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatı üzerine, Uzunköprü ilçesinde bir kömür madeninde 3 işçinin yaralanmasına neden olan grizu parlaması, iş müfettişlerince incelenecek.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Altınyazı köyünde Mustafa K’ye ait madenin 6. metresinde grizu parlaması sonucu işçiler Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ile oğlu Muhammet Ören (25) yaralanmıştı.

Olayın ardından madende çalışma durdurulmuş ve soruşturma başlatılmıştı.

* * *
Ambulanslarla Uzunköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan yüzünde ve kollarında 3'ncü derece yanık oluşan 2 işçi İstanbul'a, diğer işçi ise Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ne sevk edildi.

Olay, saat 19.00 sıralarında Uzunköprü İlçesi'ne bağlı Altınyazı Köyü'ndeki Mustafa Kuru'ya ait kömür ocağında meydana geldi. İşçiler, 6 metre derinliğe indiği sırada küçük çaplı grizu patlaması meydana geldi. Kaza sonucu Nezi Ören (48), kardeşi Seyfi Ören (44) ve oğlu Muhammet Ören (25) yaralandı. Diğer işçiler tarafından kömür ocağından çıkarılan yaralılar ihbar üzerine gelen ambulanslarla Uzunköprü Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Yaralılardan Muhammed Ören, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki yanık ünitesine, sağlık durumu ciddi olan ve yüzünde yanıklar oluşan Nezi Ören ve Seyfi Ören ise İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Madende çalışma durdurulurken, jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

 

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:4513.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more