“Köpeğini öldüren adama yardım yok”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 12 yıllık köpeğini tahra ile öldüren İngiliz vatandaşına tepki gösteren hayvanseverler eylem yaptı.

“Köpeğini öldüren adama yardım yok”

“Kol” isimli Alman kurdu cinsi köpeğini, hasta olduğu gerekçesiyle geçen pazar günü tahra ile kafasına vurarak öldüren B.C.’nin (48) İçmeler mevkisindeki evinin ününe yürüyen hayvanseverler ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği üyeleri, bir basın açıklaması yaptı. B.C.'nin ülkesine dönmesini isteyen grup, ellerindeki pankart ve dövizlerle yaklaşık bir saat eyleme devam etti. İngiliz vatandaşının 200 TL kefaletle serbest kalmasına da tepki gösteren eylemciler, çevrede bulunan esnafı da uyararak, B.C.'ye hiçbir konuda yardımcı olmamalarını istedi.

Köpeğini yol ortasında öldürdüKöpeğini yol ortasında öldürdü

Basın açıklamasını yapan Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Fisun Uslu, şunları söyledi: “Kendi köpeğini canice öldüren bu adamı kınıyoruz. Sahibi tarafından vahşice öldürülen ‘Kol' isimli köpek, bir kez daha yürürlükte olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası’nın aslında bir koruma değil, yok etmeye destek gibi işlev gördüğünü açıkça ortaya koymaktadır.

Niğde Hayvan Barınağı'nda korkunç olayNiğde Hayvan Barınağı’nda korkunç olay

Şehrimizde yaşadığını söyleyen İngiliz vatandaşı B.C., 12 yıldır beraber yaşadığı kendi köpeğini, herkesin gözü önünde tahra ile başına vura vura öldürmüş ve kendine engel olmak isteyenleri tehdit etmiştir. Bu vahşete sessiz kalmak, suça ortak olmak demektir. Polise, ‘Zaten ölecekti.’ diye ifade vermesi ise olayın ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor. Biz hayvanseverler olarak, Hayvanları Koruma Yasası’nın değişmesini istiyoruz.”

'Kedi yemenin nesi yanlış'‘Kedi yemenin nesi yanlış’

Basın açıklamasının ardından B.C.'nin kapısının önüne toplanan vatandaşlar, sloganlar atarak kapı önüne çağırdı. Kapıyı açmayan B.C. için polis ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...