Kuyumcuyu 1 dolarla dolandırdılar

Amasya'ya Gürcistan plakalı otomobille gelenler, döviz alma bahanesiyle kuyumcu A.Ö.'yü dolandırdı.

Kuyumcuyu 1 dolarla dolandırdılar

Amasya’da 2 gün önce meydana gelen olayda, Gürcistan uyruklu iki kişi kuyumcu K.Ö.’ye giderek, 75 bin dolar almak istedi. A.Ö.’nün parayı hazırlayıp 7 balya halinde tezgah üzerine koymasının ardında şüphelilerden biri onu oyalarken, diğeri el çabukluğu ile yanlarında bulunan üstünde 100 dolar içerisinde 1 dolar bulunan desteyle değiştirdi. Dolandırıcılar sonra da yanlarında yeterli para olmadığını söyleyerek kuyumcudan çıktı.

Markette silahlı soygunMarkette silahlı soygun

Tezgahtaki dolarları yerine koyarken dolandırıldığını fark eden kuyumcu A.Ö. polise başvurdu. Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yapılan kimlik tespitinde kişilerin yabancı uyruklu olduğu ve Gürcistan plakalı bir araçla kente geldikleri tespit edildi. Artvin İl Emniyet Müdürlüğü ile iletişime geçildi. Yapılan çalışma sonrasında belirlenen yabancı plakalı araç Artvin’in Hopa İlçesi’nde bulundu.

Dolandırıcılar yine iş başında!Dolandırıcılar yine iş başında!

Olaya karıştığı belirlenen Gürcistan uyruklu 56 yaşındaki O.K., 59 yaşındaki G.B., 37 yaşındaki N.P. ile 62 yaşındaki M.K., yanlarında bulunan 82 bin dolar ile yakalandı. Yakalanan 4 kişi daha sonra Amasya’ya getirilerek haklarında yasal işlem başlatıldı. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Manisa'da dolandırıcılık operasyonuManisa’da dolandırıcılık operasyonu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...