Sözcü Plus Giriş

Lisede dehşet anları

Lisedeki dehşet anında öğrencinin cep telefonu kamerası kayıttaydı.

15:15 -
Lisede dehşet anları

İstanbul’da bir lisenin bahçesine dalan eli silahlı şüpheli polisi alarma geçirdi.. Sınıfların öğrencilerle dolu olduğu okulun bahçesine giren silahlı kişiyle peşindeki polisler arasında pazarlık başladı.

SİLAHLI ŞÜPHELİYLE ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ ÖNÜNDE PAZARLIK

O sırada çok sayıda öğrencinin gözü bu pazarlıkta, aralarından birkaçının gözü ise cep telefonu kamerasındaydı. Cep telefonu kaydına yansıyan öğrencilerin konuşmalarından sınıflardaki tansiyonun her geçen saniye yükseldiğini anlaşılıyor.

POLİSİ UZAK TUTMAK İÇİN SİLAHI BAŞINA DAYADI..

Okulun bahçesindeki şüphelinin elindeki silahı başına dayamasından polisleri “kendini öldürmekle” tehdit ettiği anlaşılıyor. Onu uzaktan izleyen eli silahlı ve sivil giyimli polisler görülüyor. Polislerin bir kısmı bahçedeki otomobillerin arkasına gizlenmiş durumda. Tek bir polis pazarlığı sürdürüyor. Bu görüntü polisin birazdan harekete geçebileceğini gösteriyor.

ÖĞRENCİLER AKSİYON FİLMİ İZLER GİBİ

Bu sırada öğrencilerin kendi aralarında tartıştıkları görülüyor. Heyecanın her yanı sardığı cep telefonu kaydından da anlaşılıyor. Telefon sürekli sallanıyor ve farklı açılarla kaydı sürdürüyor. Belli ki kullanan öğrencinin heyecanı ellerine yansıyor

POLİS HAREKETE GEÇİYOR AMA SALDIRGAN DA TETİĞE BASIYOR

Tam o sırada şüphelinin etrafını çeviren polisler harekete geçiyor, onu etkisiz hale getiriyor ama şüphelinin son anda bir kez daha tetiğe basmasına engel olamıyor. O sesin sınıflarda yankılanmasının hemen ardından bu kez öğrecilerin alkış sesleri duyuluyor.

AMACI VE KİMLİĞİ AÇIKLANMADI. OKULA GİRERKEN BİR KIZIN İSMİNİ BAĞIRARAK SÖYLEMİŞ

Silahlı kişinin amacı ve kimliği açıklanmadı ancak tanıklar bu kişinin okula bir kızın adını bağırarak girdiğini, girer girmez de polislerle karşılaştığını söylüyor. Tanıkların bu söylediklerinden saldırganın eylemiyle ilgili önceden haberdar olunduğu ve önlem alındığı anlaşılıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:28 14.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more