Reklamsız Sözcü

Lobiler TBMM gündeminde

Dudu: Paralel devlet, Faiz lobisi, Vaiz lobisi ve Dış mihraklar olarak nitelediğiniz oluşumlarla ilgili olarak şimdiye kadar yasal anlamda ne gibi çalışmalar yapılmıştır?

android-time 17:02
Lobiler TBMM gündeminde
Dudu: Paralel devlet, Faiz lobisi, Vaiz lobisi ve Dış mihraklar olarak nitelediğiniz oluşumlarla ilgili olarak şimdiye kadar yasal anlamda ne gibi çalışmalar yapılmıştır?

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Paralel devlet, Dış mihraklar, Faiz lobisi, Vaiz lobisi nitelemeleriyle ülkemizde yaşanan bir çok olayla ilgili olarak Başbakan Erdoğan’ın suçlayıcı konuşmaları nedeni ile halkın kafasının karıştığını kaydeden CHp Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a,” Bahsettiğiniz tarzda lobilerin ülkemizde gündemi sarsan ve ülke güvenliğini tehlikeye atan bir çok icraatını dile getiriyorsunuz, ancak bunlarla ilgili olarak şimdiye kadar neler yapıldığı konusunda herhangi bir bilgi ve açıklama yapmıyorsunuz” dedi.

CHP’li Mevlüt Dudu meclis başkanlığına sunduğu önergesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan şu sorulara yanıt istedi :

-Bu oluşumların merkezleri ve yöneticileri kimlerdir?

-Bu oluşumlar ne zamandan beri faaliyet göstermekte ve bu faaliyetleri kimler idare etmektedir?

-Bu oluşumlarla ilgili olarak ülkemiz güvenlik güçlerinin hangi çalışmaları gerçekleşmiştir?

-Çeşitli kereler konuşmalarınızda bahsi geçen bu oluşumları açık bir şekilde halkımıza anlatmamanızın nedenleri nelerdir?

-Ülkemizde gerek hükümetiniz gerekse çeşitli kurum ve kuruluşlarla ilgili olarak düzenlendiğini belirttiğiniz “komplo”ların bu oluşumlarla bağlantısını nasıl kuruyorsunuz? Bununla ilgili olarak elde edilmiş bilge ve belgeler varsa bunları halkımızla neden paylaşmıyorsunuz?

-Bu oluşumlarla ilgili olarak şimdiye kadar yapılmış olan çalışmalar ve bundan sonra yapılacaklar ile ilgili olarak konunun halkımıza açıklanması noktasında acilen neler yapmayı planlıyorsunuz?

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more