Reklamsız Sözcü

Mahkeme ‘dur’ dedi!

İzmir Emniyeti'ndeki atamalara da mahkemeden durdurma kararı çıktı.

android-time 10:15
Mahkeme ‘dur’ dedi!
İzmir Emniyeti'ndeki atamalara da mahkemeden durdurma kararı çıktı.

İstanbul merkezli olarak 17 Aralık tarihinde yapılan Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında, İzmir'de Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne, ardından Tanık Koruma Şube Müdürlüğü'ne, son olarak da hiçbir görev verilmeyerek İzmir Emniyet Müdürlüğü emrine alınan Emin Göktaş'ın atamaları için mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün 17 Aralık 2013 tarihinde yaptığı ve 4 bakan ile oğullarının isimlerinin de karıştığı yolsuzluk soruşturmasından hemen bir gün sonra İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Emin Göktaş, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne atandı. Bundan 4 gün sonra da, Göktaş, Tanık Koruma Şube Müdürü yapıldı. Emin Göktaş, son olarak 30 Ocak’taki kararla hiçbir görev verilmeyerek İzmir Emniyet Müdürlüğü emrine alındı.

İlk iki atama sonrasında Emin Göktaş, yürütmenin durdurulması için 5’inci İdare Mahkemesi'nde dava açtı. İtirazı görüşen mahkeme, Göktaş hakkında tayin döneminde başlayan ve sonuçlanan herhangi bir soruşturma bulunmadığı, yürüttüğü görevde herhangi bir başarısızlığı ve yetersizliği olmamasına rağmen böyle bir kararın alınmasının hukuka uyarlılık bulunmadığı gerekçesiyle yürütmeyi durdurdu. Mahkeme kararının, atamayı gerçekleştiren İzmir Valiliği tarafından bir ay içerisinde yerine getirilmesinin gerektiği bildirildi.

574 POLİSİN YERİ DEĞİŞTİ

17 Aralık'tan bu yana İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde aralarında müdür, müdür yardımcılarının da bulunduğu 574 polisin görev yeri değiştirilmişti. (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:2307.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more