Marko cinayetinde flaş gelişme!

G.Saray ile K.Yıldız arasında oynanan basket maçı öncesi bıçaklanarak öldürülen İvkoviç’in katilinin yakalanması için 100 cinayet dedektifi görevlendirildi

Marko cinayetinde flaş gelişme!

Habib ATAM / SÖZCÜ

İstanbul'da Galatasaray LİV Hospital ile Kızılyıldız arasında oynanan basket maçı öncesi bıçaklanarak öldürülen Marko İvkoviç'inn katilinin yakalanması için 100 cinayet dedektifi görevlendirildi. Çalışmalarla, çember daraltan ekipler 5 kişiyi gözaltına aldı.

“Turkish Airlines Euroleague”de mücadele Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız'ın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan maçı öncesinde çıkan olaylarda, Sırp taraftar Marko ivkoviç bıçaklanarak öldürüldü. Katilin belirlenip yakalanması için çalışma başlatan polis, İvkoviç’in arkadaşlarının olay günü ifadesini aldı. Olayı kimsenin görmediği anlaşıldı. Yalnızca bir Kızılyıldız taraftarı “Marko yanımdaydı bir an düştüğünü gördüm, yaklaştım kanlar içerisindeydi.Nasıl olduğunu görmedim” Dedi. Sırp taraftarlar içerisinde görgü tanığı bulamayan polis, güvenlik kameralarını inceledi. Olayın kör bir noktada olması nedeniyle görüntü de bulunamadı. Ön çalışmada, katilin Sırp taraftarlar arasında olduğu kanaati belirdi. Ancak bu durum kanıtlanamadı.

Galatasaray Liv Hospital maçı öncesi olayGalatasaray Liv Hospital maçı öncesi olay

 

 100 POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

Polisin uykularını kaçıran cinayetin uluslararası kamuoyunun gündeminde yer alması ve Türkiye’nin itibarı söz konusu olması nedeniyle, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü, son yılların en kapsamlı çalışmasına başladı. Sadece bu olayla ilgili çalışmak üzere 100 cinayet dedektifi görevlendirildi. İstanbul dışında da çalışma yapacak olan dedektiflerin izinleri iptal edildi. 12 saat çalışıp 12 saat dinlenecekleri şekilde mesaileri yeniden düzenlendi.

Partizan - Kızılyıldız derbisinde yılın kavgası çıktıPartizan – Kızılyıldız derbisinde yılın kavgası çıktı

 

 5 FARKLI SENARYO OLUŞTURULDU

Olayla ilgili tüm birimlerce yapılan, en ufak ihtimalin dahi değerlendirildiği toplantılarda, 5 ayrı senaryo oluşturuldu. Her bir senaryodan sonuca gitmek için 20’şer kişilik gruplar görevlendirildi. Gruplardaki cinayet dedektifleri elde edilen bulguları, anında amirlerine bildiriyor.

Maç iptal olabilir...Maç iptal olabilir…

 

124 KİŞİNİN İFADESİ ALINDI

Neredeyse Cinayet Büro Amirliği’nin yarısının uğraştığı holigan cinayetiyle ilgili şu ana kadar, bir çok kişinin ifadesi alındı. Emniyete çağırılarak bilgilerine başvurulan kişiler arasında, tribün liderlerinden, özel güvenlikçilere, fabrika bekçilerinden, çevik kuvvet polisine 124 kişi bulunuyor. Ayrıca olay çevresinden ve Sırp taraftarların yürüyüş güzergahından elde edilen güvenlik kamerası görüntüleri de Görüntü İzleme Merkezi'nde tekrar tekrar incelendi.

Sırp taraftarın cenazesini Bakan Kılıç uğurladıSırp taraftarın cenazesini Bakan Kılıç uğurladı

 

ÇEMBER DARALTILDI

Polis, yapılan bu kapsamlı çalışmalarla katili yakalanması için bir aşama kaydetti. Gizli tutulan bazı bilgiler ışığında çember daraltıldı. Zanlıya bir adım daha yaklaşıldı.

Galatasaray Liv Hospital maçı öncesi olayGalatasaray Liv Hospital maçı öncesi olay

 

5 KİŞİ GÖZALTINDA

Ekiplerin yaptığı çalışmalar sonuç verdi. Şüpheli görülen 5 Galatasaray taraftarı gözaltına alındı. Şüpheliler suçlamaları kabul etmezken sorgulamanın devam ettiği öğrenildi.

Seksi olduğu için az daha kovuluyordu!Seksi olduğu için az daha kovuluyordu!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...