Reklamsız Sözcü

Meclis TV’ye RTÜK ayarı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında, ses kayıtlarını dinlettiği esnada yayından çıkan Meclis Tv'nin yayınını RTÜK kesmiş.

android-time 10:37
Meclis TV’ye RTÜK ayarı
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında, ses kayıtlarını dinlettiği esnada yayından çıkan Meclis Tv'nin yayınını RTÜK kesmiş.

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Daha önce, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, internette 2 milyon defa izlenmiş görüntünün ana muhalefet partisinin genel başkanı konuşurken sansürlenmesinin kimsenin haddi olmadığını ifade etmiş ve TBMM'de CHP Grup Toplantısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinin kayıtlarını dinlettiği esnada yayından çıkanTBMM TV'ye CHP'liler ateş püskürmüştü.

BİR TEPKİ DE MHP’DEN

CHP’den sonra MHP Ankara Milletvekili Õzcan Yeniçeri’de TBMM TV Başkan Yardımcısı Hilmi Aşık ile görüşerek Meclis Tv'nin genel yayın politikaları hakkındaki eleştiri ve şikayetlerin dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yayının kesilmesinin hangi gerekçe ile olursa olsun kabul edilemez olduğunu ifade eden Özcan Yeniçeri, ” Siz bir parti başkanının konuşmasını ‘suç olur' diye kesemezsiniz. Böyle bir yetkiniz yok. Alo Fatih! hattı mı kuruldu buraya, Ülke faşist ve diktatoryal bir yapıya gidiyor. Yarın sizin de sesiniz kesilecek. Meclis TV Türk milletinin televizyonu mu? Yoksa AKP'nin mi televizyonu? Mümkün olsa muhalefeti hiç vermeyeceksiniz ” diye tepki gõsterdi.

SADECE 2 DAKİKA KESİLMİŞ

Meclis Tv’nin yayınının kesilmesi ile ilgili olarak, bu konuda RTÜK'e tabii olduklarını bu yüzden yayınlamadıklarını ifade eden TBMM TV Başkan Yardımcısı Aşık kesilen kısmın sadece 2 dakika olduğunu, yönetmelikte genel kurulda yapılan konuşmalar ile yayınlardan Meclis TV'nin sorumlu olmadığını ancak grup toplantılarında durumun farkı olduğu yanıtını verdi.

Bu ve buna benzer bahane ve gerekçelerin kabul edilemez olduğunu ve TBMM TV’nin tarafsız olması gerektiğine dikkat çeken MHP’li Yeniçeri, ” kraldan çok kralcı olunmamalı ” sözleri ile meclis tv yõnetimini uyardı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more