Reklamsız Sözcü

Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nan verilerine göre; hava sıcakları hissedilir derecede azalacak.

android-time 11:45
Meteoroloji uyardı: Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nan verilerine göre; hava sıcakları hissedilir derecede azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yarın akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara’nın Batısı ve Kıyı Ege'de başlayacak yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

20.11.2014 Perşembe günü Batı bölgelerde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) görülecek yağışların Cuma günü ve hafta sonunda Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların 19.11.2014 Çarşamba akşamı Trakya ile Marmara'nın batısında, 20.11.2014 Perşembe günü Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların 21.11.2014 Cuma günü Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması,
hafta sonunda ise iç ve Doğu bölgelerde (Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri) yağmur ve Karla Karışık yağmur yüksek kesimlerde ise kar şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

Kasım ayı başından bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20.11.2014 Perşembe günü yağışla birlikte Batı bölgelerde, Cuma günü iç ve Batı bölgelerde, Cumartesi günü ise yurt genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği bildiriyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 18:5318.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more