Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den ‘hayati’ uyarı!

Meteoroloji; yağış, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri ile buzlanmaya karşı uyardı.

08:24 -
Meteoroloji’den ‘hayati’ uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.
Rüzgar ise genellikle güney ve batı, Doğu bölgelerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz’in batısında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Meteoroloji rüzgarın batı bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinin altını çizerken meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS

Ayrıca sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinin altını çizen Meteoroloji dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarıda bulundu.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı. (14)
ANKARA: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (14)
İZMİR: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (15)
ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (17)
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu. (15)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (-4)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) kuvvetli olması bekleniyor.
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Muğla çevrelerinde etkili olacak. .
AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.
İÇANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu çevrelerinin, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu’nun kıyı ilçelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık. (ANKA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more