MHP’li vekilden sert sözler

Özcan Yeniçeri: AKP oy devşirme; PKK ise tehdit, tahakküm ve tahkimat peşinde.

MHP’li vekilden sert sözler

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Yeniçeri, PKK’nın gerek ABD ve gerekse diğer batılı ülkelerle kurduğu sıcak ilişkiler sayesinde ‘terörist örgüt’ statüsünden kurtulmak yolunda ciddi mesafeler kat ettiğini belirtti. PKK’nın bu manada ciddi müttefikler elde ederken Türkiye’nin ise giderek değerli yalnızlığına yalnızlık katmakta olduğunu ifade eden Yeniçeri, “PKK, Türkiye’deki sokakları mobilize ettiği militanları sayesinde terörize ederken, Türkiye’yi de IŞİD’e destek olan ülke olarak propaganda etmekte de büyük bir başarı sağlamıştır. Gelinen aşama AKP'nin adını Kürt sorunu olarak tescil ettiği terörü, uluslararasılaştırmak olmuştur.” diye konuştu.

AKP'nin adına barış ve kardeşlik dediği projenin Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit etme ve bölgeden sürme sürecine döndüğünü vurgulayan Yeniçeri, “Bu süreçten yararlanarak AKP oy devşirme; PKK ise tehdit, tahakküm ve tahkimat peşindedir. Süreç son aşamada çözüm değil tehdit getirmiştir.” dedi.

Bu psikolojinin cumhuriyet tarihinin en uzun Milli Güvenlik Kurulu’na da (MGK) yansıdığını dile getiren Yeniçeri, “Bu durum AKP'nin, akillerin ve sefillerin ‘çözüm süreci’nin geldiği yerin neresi olduğunu kanıtlar niteliktedir. Süreçte; PKK ve AKP söylemde farklı eylemde daha farklı davranmışlardır. Süreçte; terör örgütü etkin ve aktif, emniyet ve asker pasif edilgen hale gelmiştir. Süreçte; PKK terör örgütü gücünü pekiştirmiş, 6-7 Ekim’de de şehir gücünü test etmiş ve devletin reflekslerini ölçmüştür. Süreçte; devlete sadık kesimler üzerinde baskı kurulmuş, korucular can derdine düşmüş, Türk ve Arap kökenliler baskı altına alınarak göçe zorlanmıştır. PKK bölgede resmen etnik temizlik yapmaktadır. Süreçte, devlete bölgeye baraj, karakol yapmayacaksın, vatandaşa vergiyi PKK'ya vereceksin, yargıyı KCK'yla göreceksin demesinin çok ötesinde bir yere taşınmıştır.”

“Varlıklarını İmralı'daki kitle katliamcısı terörist başı Öcalan’dan alanlar ve nihayet varlıklarını ona armağan etmektedirler.” diyen Yeniçeri, şöyle devam etti: “AKP'nin muhatap aldığı, şımarttığı ve bölücülüklerine meşruiyet kazandırdığı HDP'liler küstahlıkta sınır tanımıyorlar. Onların bu tavrına halk dilinde ölmeyi bayılmak sanmak deniyor. Bu zihniyet yasaların karşısında dizinin değil yüzünün üzerine çökmeyi hak ediyor. Saf, savruk ve sefil süreç. AKP'nin Türk milletini inkâra, Türk tarihini ithama, Türk Devleti’ni imhaya götürecek politikaları iflasa mahkûmdur. Güneydoğudaki vatan topraklarını PKK/KCK'ya ipotek eden, bölge halkını teröre rehin veren, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı İmralı'daki hükümlüye peşkeş çeken iktidar kamu vicdanında meşruiyetini yitirmiştir. AKP hesabını veremediği yolsuzluklarla ahlaki, çözüm teraneleriyle de milli meşruiyetini yitirmiştir. Şunu herkes bilsin: AKP'nin saf, savruk ve sefil politikalarına Türkiye Cumhuriyeti feda edilmeyecektir.” (Cihan)

Uçaktaki HÜDA PAR - HDP kavgasının ses kayıtları çıktıUçaktaki HÜDA PAR – HDP kavgasının ses kayıtları çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...