Sözcü Plus Giriş

Mühürlenen iş yerinde mahsur kaldı

Çalıştığı iş yerinde uyuyan bir kişi, kapalı çarşının üzerine mühürlenmesi sonucu 5 saat mahsur kaldığı yerden zabıta ekipleri tarafından kurtarıldı.

Güncellenme: 15:09, 17/09/2014
Mühürlenen iş yerinde mahsur kaldı

Edinilen bilgiye göre, İbrahim İş, Bosna Hersek Mahallesi’nde sosyete pazarı olarak bilinen konfeksiyon ve ayakkabı ürünlerinin satıldığı kapalı çarşıya malzemelerini bırakmak için geldi. Eşyalarını içeri taşıdıktan sonra yorulan İbrahim İş, dinlenmek için yattığı yerde uyuyup kaldı. Bu sırada zabıta ekipleri ruhsatsız olduğu gerekçesiyle çarşıyı mühürledi. Bir süre dinlendikten sonra uyanan İbrahim İş, çarşıdan çıkmak için kapıya yöneldiğinde gördükleri karşısında şaşkına döndü.

Kapının mühürlenmiş olduğunu gören İbrahim İş, avukatını arayarak yardım istedi. Dükkan sahibi, içeride yaklaşık 5 saat kaldıktan sonra yine zabıta ekipleri tarafından dışarı çıkarıldı. İbrahim İş, yaptığı açıklamada, kapalı çarşıda esnaf olduğunu, cuma günü çarşının açılacağını belirterek, “Malzemeleri getirdim. Yoldan geldiğim için yorgundum. Yattım uyudum. Kalktığımda dükkanın üzerime mühürlendiğini gördüm.” dedi.

TCK 203’E GÖRE HAPİS CEZASI!

Türk Ceza Kanunu’nun 203. maddesine göre “kanun veya yetkili makamların emri uyarınca bir şeyin saklanmasını veya varlığının aynen korunmasını sağlamak için konulan mührü kaldıran veya konuluş amacına aykırı hareket eden kişi” altı aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezanlandırılıyor.