Reklamsız Sözcü

‘Mustafa Kemal aydınlığını yaşatacağız’

Taşdelen : Çankaya demokrasinin, cumhuriyetin adı ve siyasi hayatta bir simge isim. Bu nedenle Mustafa Kemal aydınlığını yaşatmakla mükellefiz.

android-time 16:37
‘Mustafa Kemal aydınlığını yaşatacağız’
Taşdelen : Çankaya demokrasinin, cumhuriyetin adı ve siyasi hayatta bir simge isim. Bu nedenle Mustafa Kemal aydınlığını yaşatmakla mükellefiz.

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

CHP'nin gözde belediyelerinin başında gelen Ankara Çankaya Belediyesi'nin genç  adayı Alper Taşdelen  Çankaya'nın  demokrasinin, Cumhuriyetin adı olduğuna  vurgu yaparak, “ Bu nedenle Mustafa Kemal aydınlığını yaşatmakla mükellefiz. Çankaya'ya daha  iyi hizmeti getirebilmek,  Çankaya'yı Avrupa başkentleri seviyesine çıkartacağız” dedi.

Taşdelen, Belediyecilik eğitimi aldığını, sürpriz projeleri olduğunu, Çankaya'yı Avrupa başkentlerinin seviyesine çıkaracaklarının ifade ederek SÖZCÜ'ye konuştu.

Taşdelen şöyle konuştu :
“Uygarlığın merkezi kentlerdir. Biz de Mustafa Kemal'in Çankaya'sında bu uygarlığın devamı noktasında yola çıktık . bütün yurttaşlarımıza hizmet için yola çıktık. Mülkiye  mezunuyum. ABD'de yüksek lisans yaptım.  Aileden gelen belediyecilik noktasında Newyork eski belediye başkanından bir yıl boyunca yüksek lisans eğitimi gördüm.

Çağdaş kent yönetimi yerel kalkınma gibi konularda çalışmalarım oldu. Bir Çankayalı olarak da hayallerimi sunmak üzere aday oldum.

CHP 90 yıllık bir çınar ama bu çınar yeni filizler çıkarmıştır. Kılıçdaroğlu da kadroları gençleştirme projesi vardı ve  bunu hayata geçirdi. CHP bu seçimlere genç ve kadın adaylar belirledi. Biz partinin yeni yüzleri olarak görev aldık. Genel başkanın bu güvenini boşa çıkarmayacağız.

Çankaya Cumhuriyetin adı
Çankaya demokrasinin, cumhuriyetin adı  ve siyasi hayatta bir simge isim. Bu nedenle Mustafa Kemal aydınlığını yaşatmakla mükellefiz. Çankaya'ya daha  iyi hizmeti getirebilmek,  Çankaya'yı Avrupa başkentleri seviyesine çıkartacağız. Temel belediyecilik hizmetlerinin eksiksiz verileceği projeler ürettik. Çankaya'yı hak ettiği noktaya taşıyacağız.

Çankaya'da en önemli sorunumuz temel belediyecilik hizmetlerinin eksiksiz verilip üzerine Çankaya'nın çehresini değişterecek  projelere imza atmayı hedefliyoruz.

Süprizlerimiz var
Mansur yavaş ile beraber çalıştığımız projelerimiz sürprizlerimiz var. Tunalı'yı Bahçeli 7. Caddeyi trafiğe kapatıp insanların özgürce yürüdüğü bir kent parçası haline geleceğiz. Çankaya kent meydanları ve yaya bölgeleri kazandıracağız.  Özel sektörle işbirliği yapacağız.

Su kaynaklarını hayata kazandıracağız
Çankaya derelerin çayların olduğu bir ilçe ama maalesef su kaynakları kapatılmış. En önemli hedefimiz bu su kaynaklarını ortaya çıkartıp hayata kazandırmak.
Çocuk evleri açacağız
Öncelikle kreş sayısını hızla arttıracağız. Talep fazla ama talep karşılamada sıkıntı yaşıyoruz. Hem sayıyı hem hizmet kalitesini artıracağız. Çankaya çocuk dostu olacak. Kreş ötesinde sosyalleşmek isteyen kadınlarımız için de kısa süreli çocuğunu bırakabileceği çocuk evleri açacağız.

Çankaya 20 yıldır cezalandırılıyor
Çankaya 20 yıldır cezalandırılıyor. Büyükşehir cezalandırıyor. Demokrasilerde bana oy verirsen hizmet gelir mantığı kabul edilemez. Kamu hizmeti denilen bir kavram var. Siz oy hesabı yaparak bu kamu hizmetini aksatamazsınız.

Biz herkesi kucaklayacağız, oy versin vermesin herkese hizmet götüreceğiz.
Çayyolu benim de oturduğum yer. Bu nedenle Çayyolu sorunları ve çözümlerini de iyi biliyorum. Fethi yaşarın iyi hizmetleri oldu o kalite devam edecek.

Çankaya'da yurt sorununu çözeceğiz
Ben onların aynı zamanda abisi arkadaşı olarak çalışacağım. Öncelikle yurt sorununu çözeceğiz. Çankaya gençliğine sahip çıkan bir belediye olacak. Çok güzel projelerimiz var.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more