Nusaybin’de gergin gece!

İlçenin Yeni Turan ve Fırat mahalleleri ile Sakarya caddesi Şirin sokak üzerine toplanan bir grup YDGH'lı barikat kurarak yolu trafiğe kapattı.

Nusaybin’de gergin gece!

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bu akşam saatlerinde PKK’nın şehir merkezlerindeki gençlik yapılanması olan Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDGH) üyeleri, bazı caddelerde barikat kurunca polis müdahale etti.

Kadıköy'de olaylı geceKadıköy’de olaylı gece

 

Olay yerine gelen polis ekipleri göstericilere gazla müdahale edince, göstericilerde polise molotof kokteyli, ses bombaları ve havai fişekli saldırıda bulundu. Olaylar sırasında zaman zaman silah sesleri yankılandı, ancak silahların kimler tarafından sıkıldığı ise öğrenilemedi.

Okmeydanı'nda olaylar çıktıOkmeydanı’nda olaylar çıktı

Polis müdahalesiyle göstericiler ara sokaklara dağılırken yollara bırakılan barikatların kaldırılması için çalışma başlatıldı. Polis panzerlerden yoğun şekilde attığı gaz bombalarından ilçenin büyük bölümü etkilendi. İlçenin bir çok mahallesinde atılan gaz bombalarından fenalaşan vatandaşlar devlet hastanesi acil servisine başvurdu.Bazı hastalar ise hastanenin acil servisinde mahsur kaldı. Göstericiler ile polis arasındaki gerginlik halen ilçenin bir çok sokağında devam ediyor.

Gazi Mahallesi'nde olaylı geceGazi Mahallesi’nde olaylı gece

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...