Reklamsız Sözcü

Özel astsubaylarla görüştü

Son dönemlerde özlük haklarına ilişkin ölüm orucu ve gösterileriyle gündeme gelen astsubaylar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile görüştü.

11:25 -
Özel astsubaylarla görüştü

(ANKA) – TSK’dan yapılan açıklamaya göre Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 14 Şubat 2014 tarihinde, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Kıdemli Astsubaylarını makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

-NE İSTİYORLAR?-
Astsubaylar bir süredir, maaşların, rütbe bekleme sürelerinin, tazminatların iyileştirilmesi, intibakların yapılması, lojman durumu, OYAK haklarından yararlanma, mecburi hizmet sürelerinin düşürülmesi gibi konularda adım atılması için protesto gösterileri düzenliyor.

-YÜRÜYEMEYEN VATANDAŞI TSK HELİKOPTERİ KURTARDI-
TSK’nın geçen hafta gerçekleşen faaliyetlere ilişkin diğer açıklamalarına göre 12 Şubat günü Muğla Marmaris Bozburun mevkiinde bir vatandaşın yürüyemeyecek kadar rahatsızlanması ve bölgeye araç ile ulaşılamaması üzerine Valilik tarafından helikopter talep edildi. Dalaman Hava Meydan Komutanlığından Hava Kuvvetleri 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı bir adet AS-532 Cougar Helikopteri ile hasta vatandaş, helikopterin inişe müsait olmadığı mevkiiden vinç ile alınarak Marmaris Devlet Hastanesine ulaştırıldı.

6 Şubat günü Kabil Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet, Kabil Bölge Komutanlığını ziyaret etti. Ziyaret esnasında Sivil Asker İş Birliği faaliyetleri hakkında brifing verildi, Atatürk Asker Hastanesi gezdirildi ve Doğan Kışlasında öğle yemeği yenildi.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği tarafından 8 Şubat 2014 tarihinde Sultan Murat Kışlasında Prizren’de görev yapan Kosova vatandaşı Türk öğretmenlerin katılımıyla, Türkçe eğitim sisteminde görevli Türk öğretmenlerin karşılaştıkları problemleri öğrenmek ve Türkçe eğitimin kalitesini artırmak amacıyla bir toplantı icra edildi. Toplantıda Kosova’da yapılan Türkçe eğitimin daha başarılı ve verimli olabilmesi için yapılacak çalışmalarla ilgili karşılıklı görüşler ifade edildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more