Özel güvenlik görevlisi kıyafetli gaspçılar yakalandı!

İstanbul'da sigara dağıtım araçlarına musallat olan 3 gaspçı, yakalandı. Şüphelilerin 3'ünün de eski özel güvenlik görevlisi olması dikkat çekti.

Özel güvenlik görevlisi kıyafetli gaspçılar yakalandı!

Habip ATAM – Sözcü

Pendik’te 12 Nisan’da sigara dağıtımı yapan  N.K., maskeli 3 kişi tarafından gasp edildi. Silah zoruyla etkisiz hale getirilen N.K.’nin ellerini plastik kelepçeyle bağlayan gaspçılar, dağıtım aracındaki 40 bin TL parayı alarak kayıplara karıştı. 16 Eylül’de Pendik’te başka bir sigara dağıtım görevlisi daha gasp edildi. Bir markete sigara veren E.D. (27)’yi bıçakla tehdit eden maskeli 2 kişi, 39 karton sigara ve 2 bin TL para alarak kaçtı.

2 GİRİŞİM SONUÇSUZ KALDI

Sigara dağıtıcılarını gözlerine kestiren gaspçılar, ekim ayında Anadolu Yakası’nda, 2 girişimde daha bulundu.  21 Ekim’de Tuzla’da bir sigara dağıtım görevlisinin elini plastik kelepçeyle bağlayan gaspçılar, araçtaki sigaraların bulunduğu bölümün kapısını açamayınca kaçtı. Geçtiğimiz hafta ise Çekmeköy’de U.U.’nun aracına zorla binmeye çalışan 2 şüpheli, sigara dağıtım görevlisinin direnmesi ve bağırması sonucu kaçarak uzaklaştı.

Gaspçıları yakalamak için çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, incelenen kamera görüntülerinden şüphelileri belirledi. Daha önceden özel güvenlik görevlisi oldukları ortaya çıkan  ve suç işledikleri esnada eski kıyafetlerini giydikleri belirlenen; A.B., N.G ve İ.S.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı. Kartal, Sancaktepe ve Maltepe’de düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, şüpheliler gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Kaza süsü vererek gasp yaptılarKaza süsü vererek gasp yaptılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...