Parasızlıktan ameliyat olamıyor!

Yangında yüzü ve elleri yanan Serkan bebek ameliyat olmazsa gözlerini tamamen kaybedecek.

Parasızlıktan ameliyat olamıyor!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde üç yıl önce evlerinde çıkan yangında yüzü ve elleri yanan üç yaşındaki Serkan bebek yardım bekliyor. Bebeğin ailesine tedavisi için 40 bin lira para bulmaları söylenirken inşaat işçisi baba Hasan Akbaş bebeğinin tedavisi için geldiği İstanbul’da bekleyişini sürdürüyor.

HENÜZ 9 AYLIKTI!

Feci olayın meydana geldiği tarihte 9 aylık olan Serkan bebek yangın sonrası iki elini de kaybetti. Tedavisi süren Serkan bebeğe yüz nakli yapılabilmesi için doktorlar 14- 15 yaşına kadar beklemesi gerektiği söyledi.  Ancak Serkan bebeğin bu zaman zarfında başka ameliyatlar da olması gerekiyor. Bir gözü çok az gören sağ gözü ise yuvasından çıkmak üzere olan Serkan’ın tedavisi için İstanbul’a gelen Hasan Akbaş, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.

Doktorlar; Serkan’ın kafasına kemik nakledilmesi gerektiğini ve bu tedavi için 35-40 bin lira para bulmalarını söyledi.

2 BİN LİRA VERİP İSTANBUL’A GÖNDERDİLER!

Hakkari Valiliğini’nin talimatıyla Yüksekova Kaymakamlığı’na giden Hasan Akbaş kendisine sadece İstanbul’a gelmeleri için 2 bin liralık yol yardımı yapıldığını tedavi için verilen sözlerin tutulmadığını söyledi. Taksim Dolapdere’deki bir bekar evinde 1 haftadır çaresizce bekleyen Hasan Akbaş bu yıl sadece 8 gün çalışabildiği inşaattan 5 çocuğuna bakmak zorunda olduğunu anlattı. Akbaş “çocuğumun ameliyat olup, iyileşmesini istiyorum. Bağcılar Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar yurtdışından kemik isteneceğini söyledi. Tedavi için gerekli para bulunursa ameliyatını yaparız dediler. Çocuğumun bakıma ihtiyacı var. Ne olur devlet oğluma sahip çıksın. Verilen sözler tutulsun. Hakkari Valiliği oğlumun tedavisi için gerekenin yapılacağını söylemişti ama sözünde durmadı” diye konuştu.

Önce helallik aldı sonra evini yaktıÖnce helallik aldı sonra evini yaktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...