Polisin zor anları

Adana'da bıçaklı saldırgan polise zor anlar yaşattı.

Polisin zor anları

Polisin bıçaklı saldırganla mücadelesi

Adana’da plaka ve ruhsatı olmayan motosiklete kasksız bindiği için aracı bağlanan Enver Ü.’nün çılgına dönüp motosikletinin lastiklerini kesmesi, hırsından kendisine de zarar verip, ardından da polise bıçakla saldırısının görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, yaklaşık 15 gün önce merkez Seyhan İlçesi’nin Sümer Mahallesi’nde Bülent Angın Bulvarı üzerinde meydana geldi. Motosiklet uygulaması yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kasksız olarak ilerleyen plakasız bir motosikleti durdurdu. Üzerinde 2 kişi bulunan motosikletin ruhsat ve trafik tescilinin de bulunmadığını belirleyen polis, 37 yaşındaki Enver Ü.’ye ceza yazdı. Ceza makbuzunu eline alan Enver Ü., çılgına döndü. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında motosikleti de yere atıp, belinden bıçak çıkartıp aracına zarar vermeye başladı.

Enver Ü.’yü sakinleştirmek isteyen trafik polisleri, meslektaşlarından yardım istedi. Elindeki bıçağı etrafa sallayıp tehditler savuran Enver Ü.’yü gören vatandaşlar korkuyla kaçıştı. Öfkeden gözü dönen Enver Ü., gömleğini çıkartıp, kendini kesmeye başladı. Olay yerine gelen takviye ekipler de Enver Ü.’yü ikna etmeyi başaramadı. Enver Ü. sakinleşmek yerine, elindeki bıçakla polise saldırdı. Polis de, silahını kullanmak yerine cop ile karşılık verdi. Copa karşı bıçakla saldırganın karşısına duran polis, bir süre daha ikna etmek için dil döktü. Coplu polis, şuursuzca hareket eden motosiklet sahibini oyalarken, arkasından yaklaşan meslaktaşı çelme takarak yere düşürdü. Enver Ü, kelepçe takılarak etkisiz hale getirildi.

Ambulansa alınan saldırgan, Doktor Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan Enver Ü., tedavisinin ardından gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
ADANA, (DHA) –

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...