Postane önünde işçi eylemi

Postanenin tadilatını yapan inşaat işçileri, 5 aylık ücretleri ödenmediği gerekçesiyle Sirkeci'deki Büyük Postane önünde eylem yaptı.

Postane önünde işçi eylemi

İnşaat İşçileri Sendikası üyesi gruba, İstanbul Üniversitesi öğrencileri de destek verdi.
Yaklaşık 50 kişinin katıldığı eylemde, “Örgütlenerek direniyoruz. Direnen inşaat işçileri kazanacak” yazılı pankart açıldı. Eylemde ayrıca, “Yılgınlık yok, direniş var” ve “İnşaat işçisi köle değildir” sloganları atıldı.

Gezi Parkı'nda CHP Gençlik Kolları üyelerine müdahaleGezi Parkı’nda CHP Gençlik Kolları üyelerine müdahale

 

İnşaat-Sen üyeleri, yaptıkları basın açıklamasında, 1 aydır Sirkeci Büyük Postane önünde eylem yaptıklarını belirtirken, “Kamu için çalışan işçilerin çıplak ücretlerinin devlet tarafından ödenmemesini kınıyoruz. Geçen hafta Çalışma Bakanlığı müfettişleri arkadaşlarımızın çalıştığı döneme ilişkin tespitleri yapmış, PTT yönetimine bildirimde bulunmuştu. Yönetim ödeme yapması gerektiği halde hukuku tanımamış, Bakanlığı ezmiş ve işçilerin üzerine polisleri saldırtarak darp etmişlerdir. PTT yönetiminin, derhal Bakanlık tarafından tespiti yapılan alacaklarımızı ödemesini talep ediyoruz” denildi.

Dolmahbahçe'de Biden protestosuDolmahbahçe’de Biden protestosu

 

Basın açıklamasının ardından bir süre daha binanın önünde bekleyen grup, halay çekip slogan attı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görülürken, işçiler daha sonra binanın önünden ayrıldı.

TÜİK önünde eylem!TÜİK önünde eylem!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...