Sözcü Plus Giriş

Habip ATAM (SÖZCÜ)
Sarıyer’de lüks aracıyla trafik ışıklarında bekleyen Ali Ekber Akgün, arkasından gelen araçtan çıkanlar tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Ali Ekber Akgün, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, saldırganlar geldikleri araçla kayıplara karıştı.

Olay, İstinye bayırında trafik ışıklarında saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 40 yaşındaki Ali Ekber Akgün 34 SEN 22 plakalı bentley marka lüks aracı ile İstinye bayırından aşağıya doğru inerken kırmızı ışık nedeniyle yavaşladı.

Bu sırada arkasından gelen araçtan inen iki kişi, aracın sol ön camından kurşun yağdırdı. Açılan ateş nedeniyle aracının hakimiyetini kaybeden Akgün kaldırıma çıktı. Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Ali Akber Akgün, ön koltuğa yığıldı. Saldırganlar ise geldikleri araç ile kaçtı.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Çevredekiler yardıma koştu. Akgün’ün kadın bir yakını da arkada seyir eden 4×4 cipteydi. Olay sırasında Ali Ekber Akgün’ün bir kadın akrabası da 4×4 araç ile seyir halindeydi. Olayı fark edince ambulansın ardından hastaneye gitti.

PEŞPEŞE SİLAH SESİ DUYDUK

Görgü tanığı Fatih Yüksel,  “Biz berberde oturuyorduk. O sırada peş peşe silah sesi duyduk. Kaza yapmış aracı gördük. İçinde yaralı birinin olduğunu görünce arkadaşlarla camı kırdık. Sürücünün yaşayıp yaşamadığına baktık. Ambulansı bekledik ancak ambulans geç geldi” dedi.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

İŞADAMI ÇIKTI!

Şen Gayrimenkul'ün sahibi Ali Ekber Akgün, Haydar Aliyev Caddesi üzerinde bulunan işyerine gittiği öğrenildi. Zanlıların yakalanması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini aldı. Saldırganlara ulaşmaya çalışan polis görgü tanıklarının ifadesine başvururken, Akgün'ün iş ilişkileri de mercek altına alındı.

SARIYER’DEKİ CİNAYETİN FAİLLERİNİN KULLANDIĞI ARAÇ TERK EDİLMİŞ OLARAK BULUNDU

Sarıyer İstinye Bayırı’nda, trafik ışıkları nedeniyle yavaşladığı sırada lüks otomobilinin içinde kurşun yağmuruna tutularak öldürülen gayrimenkul şirketi sahibi Ali Ekber Akgün’ü vuran 2 kişinin kullandığı araç Sarıyer’de terk edilmiş olarak bulundu.

Cinayeti soruşturan polis ekiplerinin, zanlıların olay sırasında kullandığı otomobili bir ara sokakta bulduğu öğrenildi. Yapılan ilk incelemede, aracın çalıntı olduğu ve plakasının sahtesiyle değiştirildiği belirlendi. Olay Yeri İnceleme ekibinin, araçtan parmak izi aldığı ve delil araştırması yaptığı kaydedildi.

İNFAZCILARIN YAKALANMASI AN MESELESİ

İstanbul'da neredeyse faili meçhul cinayet bırakmayan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bugün öğlen saatlerinde Sarıyer'de gerçekleşen infazın zanlılarını tespit etti. Şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Sarıyer'de ışıklarda beklerken 2 kişinin silahlı saldırısına uğrayan Ali Ekber Akgün (40)'ün zanlılarını yakalamak için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin şüphelileri belirledi. Güvenlik kamera görüntüleri ve olaya tanık bir gencin ifadesinden yola çıkan dedektifler, saldırıyı gerçekleştiren 2 kişinin kimliklerini belirledi. Mermi kovanlarını da incelemeye alan polis, silahlı saldırının tek kişi tarafından gerçekleştirildiği sonucuna ulaştı. Olayın gerçekleştirildiği araç ise Sarıyer'de bir sokakta terk edilmiş olarak ele geçirildi. Çalıntı olduğu anlaşılan araçta Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme yaptı. Polis olayı gerçekleştiren silahlı saldırgan ve yanındaki şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Yetkililer “yakalanmaları an meselesi” dedi.

Cinayetin henüz ne için işlendiği belirlenemedi. Ali Ekber Akgün'ün 2013 yılında Hollanda uyruklu eşi ve 3 çocuğuyla İstanbul'a yerleştiği öğrenildi. Hollanda'da kafeterya işleten ve danışmanlık iş adamının Türkiye'de herhangi bir suça karışmadığı tespit edildi. İstanbul Emniyeti'nin gerek görülmesi halinde Hollanda polisiyle de temasa geçeceği bildirildi.

 

Yayınlanma Tarihi:14:48,