Reklamsız Sözcü

‘Ön seçim ilkesel talebimizdir’

Yılmaz: Ön Seçim parti içi demokrasi için değerlidir. Ön Seçim dönemsel değil, ilkesel talebimizdir.

android-time 13:15
‘Ön seçim ilkesel talebimizdir’
Yılmaz: Ön Seçim parti içi demokrasi için değerlidir. Ön Seçim dönemsel değil, ilkesel talebimizdir.

CHP Çankaya Belediye Başkan A.Adayı Av.Necati Yılmaz yaptığı açıklamada, “Ön seçim, parti içi demokrasinin işleyişine yaptığı katkıdan dolayı değerlidir. “ dedi.

Av.Necati Yılmaz, açıklamasında “Parti içi demokrasiyi güçlü hale getiren diğer bir araçta, parti içi seçimlerde 'çarşaf liste' yöntemidir.” ifadelerine yer verdi.

CHP Çankaya Belediye Başkan A.Adayı Av.Necati Yılmaz yaptığı açıklamada; ”Parti içi demokrasi” ve “üyelik hukuku” siyasetin toplumsallaşması için vazgeçilmez kavramlar ve kurumsallıklardır. Bu değerleri siyaset kavramının kendisi ile tanıştığımızdan bu yana sahiplenmekte ve savunmaktayız. Dolayısıyla, ön seçim bizler için “dönemsel” değil, “ilkesel” bir taleptir. 21 Eylül 2013 tarihinde adaylık açıklamamızda da tüm katılımcıların huzurunda kamuoyu ile paylaştığımız bu düşüncemizi, tüm toplantılarımızda, radyo ve televizyon konuşmalarımızda yinelemeye devam ediyoruz. Partili üyelerimizin serbest iradelerine hiçbir şekilde etki yapılmadan, özgürce adaylarını belirlemelerinin genel demokrasi talebimizi de daha etkili kılacağına inanıyoruz.” dedi.

Av. Necati Yılmaz, “Dün olduğu gibi bundan sonra da bu düşüncelerimizle partimizin yetkili kurullarının alacakları kararlara yardımcı olmaya devam edeceğiz. Ancak partimizin yetkili kurullarının aday belirleme yöntemi ile ilgili alacakları her karara da “partililik bilinci ve disiplini“ içerisinde sahip çıkacağız.” sözleriyle particilik bilinci ve disiplinine sahip çıkacağını ifade etti.

Bugün yaşanan sürecin önemine de işaret eden Av.Necati Yılmaz,“Asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi'ni Çankaya' da, Ankara' da ve Türkiye' de iktidar yapmaktır.” dedi.

CHP Çankaya Belediye Başkan A. Adayı Av. Necati Yılmaz'a Ankara ölçeğinde CHP'nin durumunu sorduğumuz soruya şöyle yanıt verdi;

“Yalnızca Çankaya‘da iktidar olmamız, biz Çankaya'lıların sorumluluklarını yerine getirdikleri anlamına gelmez. İ.Melih GÖKÇEK Ankara'nın başından gönderilmedikçe hiçbir Ankara'lı görevini yerine getirmiş sayılamaz.”

CHP Genel Merkezince Yerel Seçim startının verilmesinden sonra adaylık çalışmaları için sahaya inen, CHP Çankaya Belediye Başkan A.Adayı Av. Necati Yılmaz Eylül ayından beri adeta soluk almadan sürdürdüğü çalışmaları ile örgüt tabanında ve kamuoyunda büyük ilgi topladı.

15 Eylül'de resmi Adaylık başvurusunu yapan Av. Necati Yılmaz, sivil toplum örgütleri, demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve yöresel dernekleri tek tek ziyaret etti. Yaptığı ziyaretlerde gündeme dair açıklamalarda bulunan ve projelerini takdim eden Yılmaz; “ Daha Güçlü ÇANKAYA, Geliyoruz Ankara” sloganı ile sürdürdüğü adaylık çalışmaları süresince, genelde ve yerelde AKP iktidarının 11 yıldır ülkeyi nefessiz bırakan uygulamalarına dikkat çekti.

Ankara Büyükşehir Belediye yönetiminin Ankara kimliğini yok etme sürecini son vereceklerini söyleyen Av. Necati Yılmaz, Çankaya'dan başlattıkları iktidar yürüyüşünü Büyükşehir Belediyesinde de iktidar olarak taçlandıracaklarını söyledi.

CHP Çankaya Belediye Başkan A.Adayı Av.Necati Yılmaz 8 Şubat 2014 Cumartesi günü Sezenler Sokak, Atatürk Lisesi'nde yapılacak olan CHP Çankaya Belediye Meclis Üyeleri Eğilim Yoklamasına, Demokrasi Şölenine tüm parti üyelerini davet ederken, CHP Çankaya Belediye Meclisi Üyesi Aday Adaylarına da başarılar diledi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:3307.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more