SGK’dan Bursa açıklaması

SGK, Bursa'da SGK İl Müdürlüğündeki inceleme ile ilgili bir açıklama yaptı.

SGK’dan Bursa açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile ilgili yapılan ihbarı değerlendiren Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının, Bursa Emniyet Müdürlüğüne verdiği talimat üzerine, İl Müdürlüğü santralinin bağlı bulunduğu server ve bilgisayarların imajları alınarak tutanağa bağlandığı bildirildi.

SGK’dan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve internet medyasında, “Bursa SGK’ya Polis Baskını”, “SGK’ya Polis Araması”, “SGK’da Böcek Araması” gibi ifadeler yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerde yer alan ihbar ve iddialarla ilgili adli makamlarca yürütülen incelemenin sonucuna göre SGK tarafından gereğinin yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile ilgili yapılan ihbarı değerlendiren Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının, Bursa Emniyet Müdürlüğüne verdiği talimat üzerine, İl Müdürlüğü santralinin bağlı bulunduğu server ve bilgisayarların imajları alınarak tutanağa bağlanmıştır. Bahsi geçen inceleme Cumhuriyet Başsavcılığınca halen devam etmektedir.”

AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...