Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Isparta, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay’ın kıyı ilçeleri, Samsun, Tokat ve Ordu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise Genellikle kuzey ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; kuzey ve batı bölgelerde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde, iç ve doğu kesimlerde kuvvetlice esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ
Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşları uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR
Meteoroloji, rüzgarın, kuzey ve batı bölgelerde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesinin beklendiğine dikkat çekerken, çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, direk devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
MARMARA: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
AKDENİZ: Parçalı, doğusu zamanla çok bulutlu, Isparta, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Hatay’ın kıyı ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; güney ve doğu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri aralıklı sağanak yağışlı olacak.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Tokat ve Ordu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(20)
ANKARA: Parçalı bulutlu.(19)
İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(26)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(30)
ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu. (30)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı. (23)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (19)
DİYARBAKIR: Parçalı, zamanla çok bulutlu; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27) (ANKA)

Yayınlanma Tarihi:09:30,