Silahlarıyla teslim oldu

Şırnak Güçlükonak'ta terörist silahlarıyla teslim oldu.

Silahlarıyla teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin dün saat 11.50 sıralarında, Şırnak Güçlükonak’ta, 2 adet el bombası, 4 adet şarjör ve 120 adet 7,62 mm Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ile birlikte teslim olduğunu bildirdi. Yine aynı gün bir teröristin de Şırnak Uludere’de, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu ifade edildi.

ASKERLERE ATEŞ EDİLDİ

Ayrıca Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2. Hudut Alayı (Hatay) Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, hududun Suriye tarafında bulunan Senet Tepe üzerinden Türkiye istikametine, 3 kişi olduğu değerlendirilen şahıslar tarafından, uzun namlulu silahlarla nöbet değişimi yapan bir adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) ve o bölgede mevzilenmiş durumda bulunan bir adet Zırhlı Muharebe Aracına (ZMA) doğru ateş açıldığı duyuruldu.

Dün yaşanan olaya ilişkin Genelkurmay'dan şu bilgi verildi: “Açılan ateşe hudut unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir. Unsurlarımızın açtığı karşı ateş sonucu şahıslar, Suriye tarafına kaçarak gözden kaybolmuştur. Olay bölgesinde yapılan incelemede, Suriye tarafından açılan ateş sonucunda birliklerimize ait TTZA’nın sol arka çamurluğuna bir, sol kapısına iki, arka kapının alt kısmına bir mermi ve ZMA’nın kulede bulunan sağ sis havanına bir, sağ gövdenin orta kısmına iki merminin isabet ettiği tespit edilmiştir. Olayda herhangi bir personel zayiatı meydana gelmemiştir.”

CİHAN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...