Sokakta bulduğu 7 bin lirayı polise teslim etti

Ayakkabı boyacısı, sokakta çanta içinde bulduğu 7 bin lira ile çek, kredi kartları ve nüfus cüzdanını polise teslim ederek, sahibine ulaştırıldı

Sokakta bulduğu 7 bin lirayı polise teslim etti

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bir ayakkabı boyacısı, sokakta bulduğu 7 bin lira ile kredi kartlarını polis ekiplerine teslim etti.

Menteşe’de pazar yeri girişinde ayakkabı boyacılığı yapan Seçkin Kaya (35), boya sandığının yanında duran bir çantayı fark ederek açtı. Çantada 7 bin lira, çek, kredi kartları ve nüfus cüzdanı bulan Kaya, Komiser Hamdi Bey Polis Merkezine giderek çantayı polislere teslim etti.

Polis ekipleri, çantadaki kimlikten yola çıkarak çantanın sahibine ulaştı ve para ile diğer eşyaları teslim etti.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, parayı bulduğu andan polise götürünceye kadar çok rahatsız olduğunu söyledi.

Geçimini ayakkabı boyacılığı yaparak sağladığını dile getiren Kaya, insanlık görevimi yerine getirdiğini belirtti.

Yıllık kazancının 7 bin lirayı bulmadığını vurgulayan Kaya, “Yokluk içinde büyüdük. Bir ihtiyaç sahibinin ya da borcu olan birinin bu parayı düşürdüğünü düşünerek sahibine ulaştırmak için acele ettim” dedi.

Kaya, bir çocuğu olduğunu, onu okutmak için mücadele verdiğini anlatarak, “Çocuğumun okul masraflarını çıkarmak için helal para kazanıyorum. Yıllık kazandığım para, bulduğum para kadar yok ama en azından rahat ve huzurlu uyuyorum ” diye konuştu.

İsminin açıklanmasını istemeyen paranın sahibi ise Kaya’ya teşekkür ederek, “insanlığın ölmediğini” gördüğü için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...