“Sürülmedim kendi isteğimle tayin oldum”

AOÇ arazi kararı sonrası 'sürüldüğü' iddialarına ilişkin Hakim İrfan Ceren açıklama yaptı.

“Sürülmedim kendi isteğimle tayin oldum”

Ankara 5. İdari Mahkemesi heyeti, AOÇ arazisinde imar değişikliği yapılmasını sağlayan kararın yürütmesini oybirliği ile durdurmuştu. Kararın altında imzası olan Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Ali Çatal, Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyeliğine atandı. 5. İdare Mahkemesi üyelerinden Ziya Öcal Danıştay tetkik hakimliğine gönderildi. Üye İrfan Ceren’in ise Yozgat'a sürgün edildiği iddia edilmişti.

“KENDİ İSTEĞİMLE TAYİN EDİLDİM”

Konuyla ilgili Yozgat İdare Mahkemesi Hakimi İrfan Ceren açıklama yaptı.
Ceren açıklamasında “28.11.2014 tarihinde, Gazetenizin İnternet Sitesinde Saray İçin Kaçak Kararını Veren Hakimler Sürüldü başlığı ve Başak Kaya imzasıyla yayımlanan haberde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Anılan haberde, şahsımın verdiğim karar nedeniyle Yozgat iline sürgün gönderildiği iddia edilmektedir. Ancak ben 2014 yılı Yaz Kararnamesi kapsamında kendi isteğim ile tayin oldum ve talebim doğrultusunda atamam gerçekleştirilmiştir. Bu husustaki bilgi de Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’nun internet sitesinde yayımlanarak duyurulmuştur.
Sonuç olarak şahsımın ismi verilmek suretiyle ve şahsım hakkında yanlış intibaalar oluşturacak şekilde tamamen gerçek dışı bilgiye dayalı olarak yapılan haberin yukarıdaki açıklamalar çerçevesinde düzeltilmesini, ayrıca bu açıklamanın 5817 sayılı Basın Kanunu’nun 14. maddesine istinaden aynı sayfalarda, aynı başlık altında yayımlanmasını kanuni haklarım saklı kalmak suretiyle rica ederim.” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...