Reklamsız Sözcü

‘Tatlı cadı’ olurlarsa engellerler

"Rahatsız olanların Tatlı Cadı gücüne sahip olması gerek"

android-time 12:07
‘Tatlı cadı’ olurlarsa engellerler
"Rahatsız olanların Tatlı Cadı gücüne sahip olması gerek"

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Bugün gazetesi meclis muhabiri Ezelhan Üstünkaya’ya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma açtı.

Başsavcılık, 11 Şubat'taki CHP grup toplantısını haber yapan Gazeteci Ezelhan Üstünkaya hakkında ‘gizliliği ihlal' suçundan soruşturma başlatmış, Cumhuriyet Gazetesi hakkında da aynı gerekçelerle soruşturma açmıştı.

Konu meclis muhalefet kulislerinde komik ve komik olduğu kadar da Aziz Nesin’lik bir olay olarak değerlendirildi.

Meclis muhalefet kulislerinde “TBMM’ de görev yapan parlamento muhabirleri grup toplantılarını haber yapmayacak da alo Fatih grupları kes, börek, kürek haberlerine geç” sözleri ile soruşturmanın traji komik bir durum olduğu ifade ediliyor.

Savcılığın soruşturma açmasının asıl nedenlerinin başında Başbakanın oğlu, kızı ve kendisinin ortaya çıkan tapelerinin, 17 aralık soruşturmalarının, yolsuzluklarının, rüşvetlerin yazılmasının geldiğini, bundan da iktidarın çok rahatsızlık duyduğunu ve ne yapacağını bilemez bir durumla karşı karşıya olduğu konuşuluyor.

Muhalefet partisine mensup milletvekilleri arasında hükümetin savcılık kararları ile bu haberleri engelleyemeyeceğini, engellerse ancak eski bir tv dizisi olan, ” tatlı cadı” gücüne sahip olmaları gerektiği gibi espirili yorumlara da neden oldu.

Meclis de görev yapan gazeteciler meslektaşları Üstünkaya’ya açılan soruşturmayı, iletişim fakültelerinde tez konusu olacak bir durum olarak değerlendirdiler.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4222.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more