Reklamsız Sözcü

TBMM’de ‘hırsız’ kavgası

Meclis Genel Kurulu'nda, CHP'li milletvekillerinin oturdukları sıralara bıraktıkları "Gazi Meclis'te hırsızlara yer yok" dövizleri tartışma yarattı.

android-time 16:55
TBMM’de ‘hırsız’ kavgası
Meclis Genel Kurulu'nda, CHP'li milletvekillerinin oturdukları sıralara bıraktıkları "Gazi Meclis'te hırsızlara yer yok" dövizleri tartışma yarattı.

Meclis Genel Kurulu’nda BDP’nin taşeron işçilere ilişkin grup önerisi üzerinde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, kürsüye üzerinde “Gazi Meclis’te hırsızlara yer yok” yazan dövizi bıraktı. Çelebi, konuşması sırasında zaman zaman da dövizi kaldırarak gösterdi.

Çelebi’nin konuşmasının ardından söz isteyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Meclis televizyonunu eleştirerek, “Sayın Süleyman Çelebi konuşmasını yaptığında şu pankartı yani ‘Gazi Meclis’te hırsızlara yer yok’ yazısını göstermemek için ellerinden geleni yapmışlardır” diyerek tepki gösterdi. AKP sıralarından gelen tepkilere de Atıcı, elindeki dövizi göstererek, “Bu ifadeye karşı mısınız?” diye sordu.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu da, “Meclis televizyonunun bir milletvekilinin konuşması sırasında konuşmasını yayınlamamasını kınıyorum. TBMM’nin televizyonunun yayın yapmamasını da kınıyorum” dedi.

AKP sıralarından da “Yasa dışı yayın yapanları da kınıyor musunuz” sesleri yükseldi.
AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal da, “Meclis televizyonu hukuksuz görüntülerin yayın aracı değildir. Meclis TV herhangi bir milletvekilinin konuşmasını yayınlamamazlık etmemiştir. Korsan bir görüntüyü göstermek için özel düzenleme mi yapacaktı. Doğal çekimini yapmıştır” dedi.
Bu arada AKP ve CHP’li vekiller arasında karşılıklı sözlü atışma yaşandı. CHP’li vekiller, “Hırsızları bulalım” derken AKP sıralarından da, “kim hırsız”, “korsan gösteriler” sesleri yükseldi.

ANKA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more