Telefonla 600 bin lira dolandırdılar!

7 kişiden 5'i, polisin eş zamanlı operasyonlanıyla yakalanıp, adliyeye sevk edildi.

Telefonla 600 bin lira dolandırdılar!

Manisa’nın da aralarında bulunduğu 5 ilde, telefonda kendilerini savcı ve polis diye tanıtıp, biri işadamı 11 kişinin toplam 600 bin lirasını dolandırdıkları ileri sürülen 7 kişiden 5’i, polisin eş zamanlı operasyonlanıyla yakalanıp, adliyeye sevk edildi.

Manisa, Isparta, Çorum, Adana ve Karabük’te telefonla aradıkları kişilere kendilerini savcı ve polis diye tanıtıp dolandırıcılık yaptıkları belirlenen bir çete, polisi harekete geçirdi. 250 bin lirası, adı açıklanmayan Manisa’daki bir işadamından olmak üzere, beş ilde 11 kişiden toplam 600 bin lira dolandırdıkları öne sürülen kişilere yönelik Manisa, Mersin ve Adana’da geçen 13 Kasım’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. İ.Y.(32), Ö.B. (35) ile C.F.U. (34) Manisa’da, K.A.(34) Mersin’de, S.N.A. (33) ise Adana’da gözaltına alındı. Adana ve Mersin’de yakalanan iki şüpheli de Manisa polisine teslim edildi.

Manisa’da 01 L 09097 plakalı otomobilde yakalanan 3 şüphelinin sanayici işadamının 250 bin lirasına dolandıranlar olduğu ileri sürüldü. Polisteki işlemlerinin ardından, gözaltındaki 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında 2 kişinin daha arandığı bildirildi. (DHA)

ATM fareleri yakalandıATM fareleri yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...