Reklamsız Sözcü

TEM Otoyolu kapatılacak!

İstanbul Valiliği, Mahmutbey ile Çorlu arasında yapılacak çalışma nedeniyle, TEM Otoyolu'nun yarından itibaren trafiğe kapatılacağını açıkladı.

android-time 15:39
TEM Otoyolu kapatılacak!
İstanbul Valiliği, Mahmutbey ile Çorlu arasında yapılacak çalışma nedeniyle, TEM Otoyolu'nun yarından itibaren trafiğe kapatılacağını açıkladı.

İstanbul Valiliği yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü tarafından kontrolü yapılan ve yüklenici firma tarafından yapımı devam eden ‘Mahmutbey – Çorlu Köprülü Kavşağı Arası Otoyol ve Bağlantı Yolları üzerinde Viyadük ve Yaklaşımlarının Üstyapı İyileştirme Yapım İşi’ çalışmaları kapsamında ‘TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeler – Avcılar Kavşağı arasındaki bölümde Yarımburgaz Viyadüğü ve Ispartakule Viyadüğü’ üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılacağı bildirilmiştir.

Söz konusu çalışmalar; ilk olarak TEM (O3) Otoyolu Avcılar – Mahmutbey (Güney taşıma yolu) yönünde yapılacak olup, çalışmalar tamamlandıktan sonra Mahmutbey – Avcılar (Kuzey taşıma yolu) yönüne geçilerek yol şerit şerit trafiğe kapatılarak çalışmalar sürdürülecektir. Sırasıyla Yarımburgaz Viyadüğü, sonra Ispartakule Viyadüğü’nden 2 şerit trafiğe kapatılarak viyadük üzerindeki kapatılan şeritlerde üstyapı onarımı yapılarak viyadük üstyapısı yenilenecektir.

Çalışmalar 22.11.2014 Cumartesi günü saat 21.30'da başlayacak olup, 15.12.2014 Pazartesi günü saat 06.00'da tamamlanması planlanmaktadır. Bu tarihler arasında çalışmalar her gün 21.30-06.00 saatleri arasında sürdürülecek olup, her gün saat 06.00 itibari ile tüm şeritler trafiğe açık tutulacaktır.

Söz konusu çalışmalar esnasında gerekli olan tüm emniyet önlemleri alınacak ve trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir.”

CİHAN

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more