Reklamsız Sözcü

Tepki çeken olaya açıklama geldi

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde toplanan sokak köpekleri kısırlaştırılmak için belediyeye at çöp kamyonuyla Erzincan'a getirildi.

21:41 -
Tepki çeken olaya açıklama geldi

Köpeklerin çöp kamyonları ile toplanması ve ne yapılacağının açıklanmaması vatandaşlar tarafından tepki toplamıştı.

Pülümür’de sokak köpeklerinin çöp kamyonunda preslenerek öldürüldüğü ileri sürülürken, Erzincan Doğa ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Güler Öztürk, 15’i dişi, 10’u erkek, 11 tanesi de yavru olan toplam 36 köpeğin dün akşam saatlerinde Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı’na getirildiğini söyledi. Güler Öztürk, köpeklerin kısırlaştırılması için kente getirildiğini, hepsinin sağlığın iyi olduğunu belirtti. Güler Öztürk, kısırlaştırma işleminin önümüzdeki günlerde sona ereceğini, tedavilerinin ardından köpeklerin tekrar Pülümür’e gönderileceğini kaydetti.

Pülümür Belediye Başkanı CHP’li Müslüm Tosun ise köpeklerin başıboş gezdiklerini vatandaşların talepleri doğrultusunda toplayarak kısırlaştırmaya gönderdiklerini söyledi. Başkan Tosun “Köpekleri Erzincan Belediyesi ile görüşerek gerekli tedavileri için oraya gönderdik. Elimizde başka kapalı araç olmadığı için çöp kamyonuyla götürüldüler” dedi.
Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more