Tombalacılar yeni parti kurdu

Güven Partisi'ne yapılan 47 baskının ardından tombala oynayan bir grup bu partiyi bırakıp yeni kurulan Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi’ne geçti.

Tombalacılar yeni parti kurdu


Adana’da kumar baskınlarıyla adını duyuran Güven Partisi’ne yapılan 47 baskının ardından tombala oynayan bir grup bu partiyi bırakıp yeni kurulan Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi'ne geçti. Polis, yeni partinin İnönü Caddesi üzerindeki il başkanlığına da kumar baskını yaptı. Tombala oynayan 75 kişi belirlenirken 11 kişi kumara yer temin etmekten gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, nisan ayından beri Güven Parti Adana İl Başkanlığı'na 47 kez kumar baskını yaptı. Tüm baskınlara rağmen kumar oynamaya devam eden tombalacılar en son iddialara göre, bu partiyi bırakıp Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanlığı’na geçti. Bunun üzerine polis bu partiyi takibe aldı. Parti binasında tombala oynatıldığı iddiaları üzerine polis dün akşam saatlerinde baskın yaptı. Tombala oynadıkları belirlenen 75 kişi tespit edilirken Kumara yer temin ettiği ileri sürülen Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanı Fevzi T. ile birlikte 11 gözaltına alındı. 75 kişiye Kabahatlar Kanunu'na göre 89'ar lira ceza kesildi. Baskında, tombala kağıtları ve tombala çekilişi yapılan makineler bulundu.

Emniyette ifadeleri alınan 11 kişi, sağlık kontrolleri için Adli Tıp Birimi’ne getirildi. Zanlılar, burada gazetecilere saldırarak görüntü almalarını engellemek istedi. Ardından adli mercilere sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...