‘Türkiye’nin ilk sanal bakanı’

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi soru önergelerine yanıt vermek yerine internet linki yolluyor.

‘Türkiye’nin ilk sanal bakanı’

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi sektör sorunları ile ilgili olan soru önergelerine yazılı yanıt vermek yerine internet sitesi linki yolluyor.

Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen yanıtta, kimya sektöründe gıda tedarik stratejisini ( GİTES ) yeterli düzeyde uygulanmadığı hususuna ilişkin soru önergesine verilen yanıtta, türkiye odalar borsalar birliğinin internet adresinden ulaşılabilen 7. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasında yapılan çalışmalara bağlantı verilerek, aynı zamanda da Ekonomi Bakanlığı’nın sayfasına link verilerek yanıtlanıyor.

Sektör sorunları ile ilişkili bir çok önergeyi bu şekilde yanıt yollayan Bakan Zeybekçi’ye tepki geldi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Bakan Zeybekçi’yi ciddiyetten uzak ve soru önergesi müessesesine daha saygılı olmaya davet ederken, Zeybekçi’yi sanal bakan olarak tanımladı.

AKP reddettiği önergeyi sundu!AKP reddettiği önergeyi sundu!

Belediye Gayrimenkulleri ve arazi satışları ile ilgili soru önergelerine yanıt alamadığı için TBMM’yi mahkemeye veren ilk milletvekili olduğuna dikkat çeken Özcan Yeniçeri SÖZCÜ‘ye şöyle konuştu :

ŞİRKETLERİN HARCADIKLARI PARALAR GİZLENİYOR

Başta İçişleri Bakanı Efkan Ala olmak üzere bakanlar milletvekilinin hükümet icraatlarını denetlemek için verdikleri soru önergelerne cevap alamamaktadır.
Bakanlar verdikleri cevaplarla adeta halkın zekası ile alay etmekte. İhaleleri verdikleri şirketlerin harcadıkları paraları gizlemektedir. Saklayacak, çekinilecek bir şeyi olmayanlar soru önergelerine niçin cevap vermesin. Önergelere cevap verilmemesi yolsuzluk ve usulsüzlüklerin kabulü anlamına gelmektedir. Sorulara cevap verilmemesi AKP iktidarının çürüme alametlerinden biridir” sözleri ile tepki gösterdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...