Ülkeler Fuarı’na geri sayım

Ülkelerin kültürünü ve sahip olduğu değerleri yansıtan el sanatları Ankara’da 11.kez bir araya gelecek.

Ülkeler Fuarı’na geri sayım

Rem Fuarcılık tarafından düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya fuarı bu yıl iki katına çıkarak 3500 metrekare alana ulaştı. Hindistan'ın milli katılım sağlayacağı fuarda 35 farklı ülke el sanatlarını Türk ziyaretçilere 28 Kasım tarihinden itibaren 10 gün boyunca ATO Congresium'da tanıtacak…

Türksoy'a üye ülkelerin yanı sıra fuara; İran, Rusya, Çin, Hindistan(milli katılım), Özbekistan, Kenya, Gana, Güney Afrika, Tayland, Kırgızistan, Türkmenistan, Afganistan, Mısır, Senegal, Mozambik, Endonezya, Kazakistan, Azerbaycan, Gagavuz, Gürcistan, Ekvator ve Dubai katılım sağlayacak. Fuar tarihi yeni yıl alışverişinin başladığı, insanların sevdiklerine ve değer verdiklerine hediye alma arzusu taşıdığı zaman dilimi içerisinde olması bakımından da büyük oranda ilgiyle karşılaşacak. Fuar; ülkeler ve üreticiler arasında ticari iş birliği imkanı da sunuyor.

TİCARİ İLİŞKİLERİMİZİ SINIRLAR ÖTESİNE TAŞIMAK İÇİN BÜYÜK FIRSAT!

11.Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı Koordinatörü Remzi ÇAYIR:  “Sanatın ve el sanatının geçmişten geleceğe yön veren insanlık için bizlere farklı pencereler açma arayışında önderlik yapması, göz nurunun ince zevkin sabrın ürünü olan el sanatını dünya ile tanıştırmak ve bunları farklı pazarlarda sergilemek tüm dünyada olduğu gibi bizde de çok büyük öneme sahip. Bu yıl 11.kez düzenlediğimiz fuarımıza katılan ülkeler kendi ürünlerini sergileyip el sanatları ve hediyelik eşyalarını sıcak satış imkanı bulacaklar. Türk katılımcılar ile birlikte 3500 m2 alanda 235 firma bir arada olacak.  Bu fuar ticari ilişkilerimizi geliştirmek ve sınırlar ötesine taşımak için kaçırmak istemeyeceğimiz bir fırsatı bizlere sunmaktadır. Aynı zamanda ülkemizin yöresel el sanatları ve gıda ürünleri de olacak. Kahramanmaraş'ın bakırı, Siirt'in battaniyesi, Mardin telkârisi, Beypazarı gümüşüne varana kadar Türkiye denilince akla gelecek tüm ürünler fuarımızda yer alacak. Geçen yıllara nazaran fuarımız ikiye katlandı. 28 Kasım'da ATO Congresium'da başlayacak fuar tamı tamına 10 gün sürecek. Her yıl artan uluslar arası düzeyinde katılımcılar ile sürekli büyüyen fuarımız tüm Türkiye'ye otantik ve geleneksel bir sergi ziyafeti sunuyor” dedi.

Açılışta Orta Asya Dans Gösterilerinin ve ilginç yöresel showların da yer alacağına değinen Çayır; “Dünyanın “ilk ve tek” olan ürünlerini Ankaralılara sunuyoruz.  Timsah derisinden çantalar, Hindistan'ın özel kınaları, Mısır'dan özel üretim papiruslar, cam sanatı işlemesi, Hindistan özel işlemeli mobilyalar, Endonezya oyma ahşap ürünler, kaşmir  halılar, ipek dokuma eşarplar, Dubai tekstil ürünleri yer alırken çekilişler ile özel hediyeler de vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...