Uludereli anneler Kobani sınırında

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü için Kobani sınırında yürüyüş düzenlendi.

Uludereli anneler Kobani sınırında

Yürüyüşe Uludereli anneler de katıldı. IŞİD’in Kobani’ye ve Şengal’e yönelik saldırıları dolayısıyla bu yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü, Kobanili kadınlara atfen Kobani sınırında kutlandı. Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) tarafından organize edilen yürüyüşe, DTK Eş Başkanı Selma Irmak, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, HDP ve DBP kadın meclis üyeleri, ESP, KESK, Kobanili kadınlar ve Uludereli (Roboskili) anneler katıldı.

Irak Ordusu'ndan IŞİD'e büyük operasyonIrak Ordusu’ndan IŞİD’e büyük operasyon

70 gündür IŞİD çetelerinin havan ve intihar saldırıları altındaki Kobani halkına destek ve dayanışma için üzere Şırnak’tan Kobani'ye gelen Uludereli anneler de sınırda yapılan yürüyüşte yer aldı.

Almanya'da IŞİD'e katılanların sayısı 550'ye ulaştıAlmanya’da IŞİD’e katılanların sayısı 550’ye ulaştı

Grup, Abdullah Öcalan’ın resminin bulunduğu pankartlarını açarak Tavşan (Devşen) köyünden Çaykara (Measer) köyüne doğru yürüyüşe geçti. Paris’te katledilen 3 PKK’li Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in posterlerini açan kadınlar, sık sık Abdullah Öcalan ve Kobani'yi savunan PKK'nın Suriye uzantısı YPG lehine sloganlar attı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...