Reklamsız Sözcü

‘Uzun adamın ölümünü bekliyorlar’

Enerji Bakanı Taner Yıldız, katıldığı bir televizyon programında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

android-time 08:48
‘Uzun adamın ölümünü bekliyorlar’
Enerji Bakanı Taner Yıldız, katıldığı bir televizyon programında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, NTV'deki ‘45 Dakika' programında Mehmet Barlas’ın sorularını yanıtladı.

Gülen hareketi tabanının yanlış yönlendirildiğini söyleyen Yıldız, “Bu işin tabanında gördüğüm arkadaşlardan benden daha samimi, daha dürüst olanlar var ama bunun haricinde bir yapı, bunları çok farklı şekilde yönlendiriyor” dedi.

‘Uzun adamın ölümünü bekliyorlar’

Her ülkeyi gezdiklerini ve oradaki okulları ziyaret ettiklerini belirten Bakan Yıldız, “Her gittiğimiz ülkede bugün karşılaştığımız başka bir şey, o okullardaki insanlar değil. O arkadaşlarımızın önemli bir kısmının da hayret ettiği bir yapıyla karşı karşıyayız. ‘Ben bedduayı algılayamadım' diyor. Ben de algılayamadım. Biz kardeşiz kardeşe beddua edilmez. Eğer dershaneler konu olsaydı bazı arkadaşların önemli kısmını tenzihen söylüyorum tırnak içinde ‘uzun adamın ölümünü 3 yıldan beri istiyoruz ama hâlâ ölmedi' denmezdi. Bunu duyduğumda dondum kaldım” şeklinde konuştu.

Mehmet Barlas’ın ”Yani Başbakan’ı ima ediyorlar…” şeklindeki sorusuna Taner Yıldız’ın yanıtı ”Evet. Sizin o ‘uzun adam’ dediğiniz gecesini gündüzüne katıp çalışıyor” oldu.

17 Aralık operasyonundan önce İran ile altın karşılığında yapılan doğalgaz ticaretini de değerlendiren Yıldız,”Altının değeri çok yüksek ve biz 7 İran’dan yılda 6 milyar dolar maliyetinde ham petrol ve doğalgaz alıyoruz. Bunları mercimeke filan karşılayamazsınız” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:3311.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more