Reklamsız Sözcü

Validebağ’da toz dumana karıştı!

Validebağ'da eylemcilerle polis arasında gündüz saatlerinde arbede yaşandı. Olaylar dün akşam boyunca sürdü.

android-time 16:32
Validebağ’da toz dumana karıştı!
Validebağ'da eylemcilerle polis arasında gündüz saatlerinde arbede yaşandı. Olaylar dün akşam boyunca sürdü.

Validebağ’da akşam saatlerinde eylemciler sokak girişinde slogan atarak çalışmaları protesto etti. Gruba polis ekipleri biber gazı, tazyikli su ve plastik mermiyle müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericiler polise taş ve havai fişekle karşılık verdi. Polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçan grup izini kaybettirdi. Bazı göstericiler polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

GÜNDÜZ DE MÜDAHALE EDİLMİŞTİ

Validebağ Korusu girişinde, beton mikserlerinin inşaat alanına girmesini engelleyen eylemcilerle polis arasında arbede yaşandı. Eyleme katılanlar arasında tiyatro sanatçısı Damla Özen’in de bulunması dikkat çekti.

Yaklaşık bir aydır eylemin sürdüğü Validebağ Korusu'nda bu sefer eylemciler, alana girmeye çalışan beton mikserlerini engellemek istedi. Bunun üzerine polis eylemcileri bölgeden uzaklaştırdı. Ardından vatandaşalar ile tiyatro sanatçısı Damla Özen, alanda bulunan bir siteye girdi. Polis burada da vatandaşları engelledi. Polis ile vatandaşlar arasındaki tartışmayı gören site sakinleri polise tepki gösterdi. Site sakinleri ve polis ekipleri arasında ilginç diyaloglar yaşanıldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:1611.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more