Vergi ödemelerinde son gün

Yenimahalle Belediyesi vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için son gün uyarısı yaptı.

Vergi ödemelerinde son gün

Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Emlak Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi ile iş yerlerinden alınan Çevre Temizlik Vergileri'nin 2014 yılı 2'inci taksitlerinin ödeme sürelerinin 1 Aralık Pazartesi günü sona ereceği vurgulandı.

Belediyeye borcu olan vatandaşlar saat 17.00'a kadar ödeme yapmadığı takdirde vergi borçlarını cezalı olarak ödeyecekler.

Hafta sonu vergi mesaisi
Yenimahalle Belediyesi, 1 Aralık'ta sona erecek vergi ödemeleri için 30 Kasım Pazar günü saat 16.00'a kadar hafta sonu mesaisi yapacak.

Mobil vezne kapıda
Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri, Batıkent, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe ve Tapu Semt birimlerinde açılan tahsilat veznelerinden yatırılabileceği gibi tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.
Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilât aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.

T-belediye ve E-belediye ile ödeme kolaylığı

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde yine vergilerin ilk taksitlerini zahmetsizce ödeyebilecek. Telefon belediyeciliğini kullanarak 3433000 numaralı telefondan ve günün her saati www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile ödeme işlemleri gerçekleştirilecek.

Taksit imkanı
Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar TEB, Vakıfbank, Halk Bankası, İNG Bank, Şekerbank ve Denizbank şubelerinden ödeme yapabilecek. Bunların yanı sıra “World” özelliği taşıyan kredi kartına sahip vatandaşlar, vergi ödemelerini faizsiz 5 eşit taksitle ödeyebilecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...