Reklamsız Sözcü

Vinç kurmak isterken öldü

İzmir'de İZSU'ya ait İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaasında vinç inşası sırasında meydana gelen kazada iki işçiden biri öldü biri yaralandı.

android-time 18:46
Vinç kurmak isterken öldü
İzmir'de İZSU'ya ait İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaasında vinç inşası sırasında meydana gelen kazada iki işçiden biri öldü biri yaralandı.

İzmir’in Bornova İlçesi’nde İZSU’ya ait İçme Suyu Arıtma Tesisi 1. Kısım İnşaat’ında yüklenici firmanın alt yükleniciye verdiği iş için kiralanan kule vinci kurmak isteyen 32 yaşındaki Serkan Gültepe ile 37 yaşındaki Ali Ekber Alaca, dengelerini kaybedip düştü.

Gültepe zemine çakılırken, Alaca vince asılı kaldı. Hastaneye kaldırılan iki yaralıdan Gültepe hayatını kaybetti. Olay bugün saat 07.30 sıralarında, Bornova ilçesi Kavaklıdere Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) tarafından Va Tech Wabag adlı firmaya Gördes Barajı’ndan gelen suyu arattıktan sonra kente vermek amacıyla yaptırılan İçme Suyu Arıtma Tesisi 1. Kısım İnşaat’ında meydana geldi. Asıl yüklenici firmanın, inşaatın bir bölümünün yapımı için iş verdiği firma (DTN firması), bir süre önce beton ve inşaat malzemelerinin taşınması amacıyla bir firmadan kule vinç kiraladı.

Dün (pazartesi) de söz konusu firmanın çalışanları arıtma tesisinde kule vinci kurmak için çalışma başlattı. Çalışma yapan Serkan Gültepe ile Ali Ekber Alaca, bugün sabah saatlerinde bir kısmı kurulu olan vincin üst bölümündeyken dengelerini kaybetti. İşçilerden Alaca, kemeri bağlı olduğu için asılı kalırken Gültepe zemine çakıldı. İnşaat alanında bulunan diğer işçilerin yardımıyla kurtarılan Alaca, Ege Üniversitesi Hastanesi’ne Gültepe ise Kemalpaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan Gültepe, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti, tedavisi süren Alaca’nın durumunun iyi olduğu bildirildi. Her iki işçinin de baretlerinin takılı olduğu belirtilirken, Gültepe’nin güvenlik kemerinin takılı olup olmadığı öğrenilemedi. Talihsiz adamın cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:1918.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more