Yaralı çocuğa telefon eziyeti

10 yaşındaki çocuk otomobilin önüne atladı, ambulans beklerken ağlayan çocuğu telefondaki öğretmeni ile konuşturmaya çalıştılar.

Yaralı çocuğa telefon eziyeti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde seyir halindeki otomobilin önüne atlayan 10 yaşındaki çocuk yaralandı.Olay, öğle saatlerinde Devrim Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre annesiyle bir iş için adliyeye gelen ismi açıklanmayan çocuk, eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezindeki öğretmeninin arkadaşı Ercan Günbay’ı görünce yanına gidip kendisini okula götürmesini istedi. Günbay’ın öğretmeni arayıp bilgi verdiği sırada çocuk koşarak caddede seyir halindeki otomobilin önüne atladı. Günbay’ın peşinden koşmasına rağmen yetişemediği çocuk, 67 UD 489 plakalı otomobilin çarpması sonucu yaralandı.
Yoldan geçen bir hemşire çocuğa ilk müdahaleyi yaptı. Yerde ambulans beklerken dakikalarca ağlayan çocuk, telefonda öğretmeni ile konuşturuldu. Öğretmen, çocuğu sakinleştirmeye çalıştı.

Demir yüklü vinç, otomobilin üzerine böyle devrildiDemir yüklü vinç, otomobilin üzerine böyle devrildi

Bu sırada polis, çevrede toplanan kalabalığı uzaklaştırmaya çalıştı. Yerdeki çocuğu izleyen kalabalığa polis, “Gelin siz müdahale edin o zaman” diyerek tepki gösterdi. Çocuk, daha sonra gelen sağlık ekibi tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Ercan Günbay, “Yanıma gelip benden kendisini okula bırakmamı istedi. Ben de arkadaşım olan öğretmenini arayıp bilgi verirken bir anda koşarak otomobilin önüne atladı. Daha önce de bir kaç böyle kendini araç önüne atmış. Peşinden koştum ancak yetişemedim” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...