Reklamsız Sözcü

Yavru köpeğin kulaklarını kestiler

Bursa’da 2 aylık yavru köpeğin kulaklarını kestiler.

android-time 15:00
Yavru köpeğin kulaklarını kestiler
Bursa’da 2 aylık yavru köpeğin kulaklarını kestiler.

Bursa'da vahşice kulakları kesilen iki aylık Akbaş melezi yavru köpek, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'nde yapılan ameliyatla tedavi edildi.

Türkiye'de hayvanlara yapılan eziyete bir yenisi de Bursa'da eklendi. İki aylık bir Akbaş melezi yavru köpek, kulakları kesilmiş halde bulundu.
Bursa Nilüfer ilçesi Alaaddinbey Mahallesi yolu üzerinde bir inşaat şantiyesinde görevli tarafından yaralı olduğu fark edilen talihsiz yavru köpeğin durumu, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen ekipler, acı içinde sızlayan ve kanaması olan küçük yavruyu, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne götürdü. Burada ilk kontrolleri yapılan yavru köpek ameliyata alındı. Uzun süren ameliyat sonrası yavru köpeğin kulaklarına, ‘Y Plasti' tekniği ile kötü görüntüsü yok edilerek estetik müdahalede bulunuldu.

Operasyon hakkında açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Dr. Ayşe Yazıcı, “Hastamız merkezimize getirildiğinde gördüğümüz tablo içler acısıydı. Çok kan kaybettiği için genel durumu oldukça bozulmuş ve kötü bir görüntü vardı. Yapılan ilk müdahalenin ardından müşahede altında tuttuk ve daha sonra hastamızı ameliyata aldık. Kulakları, kulak kepçesinin dip kısmından bilinçsizce kesilmişti. ‘Y plasti' tekniği ile kulakların deformitesi giderilerek estetik operasyonu başarıyla gerçekleştirdik. ‘Can' ismini koyduğumuz talihsiz yavrumuz kısa zamanda sağlığına kavuşacak.” dedi.

Veteriner İşleri Müdürü Dr. Mürsel Büyükçoban da duyarlı vatandaşlara teşekkür ederek, “Ülkemizde kulak ve kuyruk kesimi 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince yasaklanmıştır. Bu tür davranışlarda bulunanların tespiti halinde cezai işlem uygulanmaktadır. Tüm uyarı ve yasaklara rağmen kulak ve kuyruk kesimi hala yapılıyor. Allah vergisi olan bu organların kesimini insanlığa yakıştıramıyoruz.” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more