Yenimahalle Ata’sını andı

Atatürk, ölümünün 76’ncı yıldönümünde Yenimahalle Belediyesi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Yenimahalle Ata’sını andı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Atatürk'ü özlem, şükran ve rahmetle andıklarını ifade ederek “Dünyada başka lider var mıdır ki kurduğu cumhuriyet ve devrimleri içerden ve dışarıdan tehditlere rağmen 91 yıl ayakta kalsın” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Başkanlık Binası önünde gerçekleşen anma törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, birim müdürleri ve personeller katıldı. Yenimahalle Belediyesi kreşlerinden minikler ise ellerinde Türk bayrakları ile Ata'larını andı.

Dünyanın Atatürk'le ilgili söylediği sözlerDünyanın Atatürk’le ilgili söylediği sözler

“O'na çok şey borçluyuz”

Belediye önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Her Türk vatandaşının Atatürk'e ve O'nun devrimlerine çok şey borçlu olduğunu ifade eden Yaşar, “Bugün saltanat ve hilafetin altında ezilen İslam ülkelerinde kardeş kanı akarken Atatürk, bundan yıllar önce 1923'te ‘Millet, iradesini kendisi tayin edecektir' diyerek rütbeleri bir kenara itmiştir. Kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet eden, 23 Nisan'ı dünya çocuklarını armağan eden tek liderdir. Kadın erkek eşitliğini sağlayan, Medeni Kanun'u getiren Atatürk, kadınlara verdiği önemi göstermiştir. Bugün bulunduğumuz konumları Atatürk'ün cumhuriyetine ve O'nun değerlerine borçluyuz” dedi.

Tıpkı Atatürk döneminde olduğu gibi bugün de O'na ve kurduğu cumhuriyete ihanet edenlerin olduğunu kaydeden Yaşar, “Bugün O'nun heykellerini yakıp yıkanlar, devrimlerini yok sayanları yine o'nun fikirleri ve devrimleri kurtaracaktır. Herkes şunu iyi bilsin ki O'nun kurduğu cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Bizim tutkalımız, Atatürk'ün değerleri ve gösterdi hedeflerdir” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...