Reklamsız Sözcü

Yenimahalle’de kış hazırlığı

Karla mücadele ekipleri göreve hazır

android-time 13:17
Yenimahalle’de kış hazırlığı
Karla mücadele ekipleri göreve hazır

Soğuk havaların etkisini göstermesiyle birlikte Yenimahalle Belediyesi, kış hazırlıklarını hızlandırdı. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri tüm çalışmalarını tamamlayarak karlı günleri beklemeye başladı.

Yenimahalle Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, her kış olduğu gibi bu kış da sürücülerin ve yayaların mağdur olmaması için 7/24 mesai yapacak. Anayolların, bulvarların ve sokakların kapanmaması için aralıksız çalışacak ekipler, bütün hazırlıklarını tamamladı.

50 kişi, 19 araçla kar nöbeti

Kış boyunca 50 kişilik karla mücadele ekibi ve 15 büyük, 4 küçük kar kürüme ve tuzlama aracıyla Yenimahalle halkına hizmet verecek Yenimahalle Belediyesi, her türlü bakım, onarım çalışmalarını tamamlayarak araçlarını kışa hazır hale getirdi.

Ekipler ve araçlar kış boyunca belirli noktalarda kar nöbeti tutarak yolların kapanmaması için uğraş verecek. Vatandaşların yollarda çile çekmemeleri için tüm hazırlıklarını tamamlayarak kışı beklemeye başladıklarını kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Tam donanımlı araçlarımız ve uzman ekibimiz 24 saat yolları açık tutacak. Yenimahalle'de kış aylarının zorlu geçmemesi için ekiplerimizi seferber edeceğiz” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more