Yol çöktü doğalgaz patladı!

Zonguldak Ereğli'de çöken yolun altından geçen doğalgaz borusu patladı. Etrafa yayılan gaz kokusu paniğe neden oldu.

Yol çöktü doğalgaz patladı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde inşaat alanının yanından geçen yolun çökmesi sebebiyle doğalgaz borusunun patlaması ve mahalleyi kaplayan gaz kokusu, mahalle sakinlerine korku dolu anlar yaşattı. Mahalleli, müteahhidin yoldaki sınır çizgisine uymadığını söyleyerek denetim yapılmadığı iddiası ile zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

Van'a depreme dayanaklı hastaneVan’a depreme dayanaklı hastane

Olay, Ereğli’ye bağlı Uzunmehmet Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre inşaat alanında yapılan çalışma nedeniyle çöken asfalt, yolun altından geçen kanalizasyon, doğalgaz, altyapı ve Telekom kablolarının kopmasına ve patlamasına neden oldu. Mahallede oluşan gaz kaçağı nedeniyle halk büyük panik yaşarken, durum polise ve DER-GAZ yetkililerine haber verildi.

Depremin yıktığı Van'a akıllı hastane Depremin yıktığı Van’a akıllı hastane

Gazdan dolayı panik yaşayan vatandaşlar, DER-GAZ ekiplerinin olay yerine gelmesi ve gazı kesmesi ile rahat bir nefes aldı. Mahalle halkı, gazın patlaması durumunda facianın yaşanabileceğini, söz konuşu inşaatı yapan müteahhidin sınır çizgisinin dışına çıktığını öne sürdü. Mahalleli, yerine gelen zabıta ekiplerine de denetim yapmadıkları gerekçesi ile tepki gösterdi. Yaşanan tartışmalar diğer mahalle halkının araya girmesi ile sona ererken, doğalgazı kesilen 7 binaya gaz verilmesi için çalışma başlatıldı.

Olay yerinde polis ve DER-GAZ yetkilileri tarafından tutanak tutuldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...